Herczeg Ferenc: A Gyurkovics-fiúk/Gyurka és Sándor (Perényi László színművész által aláírt fotómelléklettel.)
Regény/Újabb adatok a Gyurkovics-fiúk történetéhez
Herczeg Ferenc
Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt.(Budapest)
Kiadói egészvászon kötés
, 335 oldal
Herczeg Ferenc válogatott munkáinak emlékkiadása
6
19 cm x 14 cm
2025-05-18 20:00
Budapest, cop. 1934, Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. (Budapesti Hírlap nyomdája), 204 p. + [1] p.; 131 p. + [1] p. + 1 mell. (fénykép)
Perényi László színművész által aláírt fotómelléklettel. Herczeg Ferenc válogatott munkáinak emlékkiadása, No.: 6. sz. A Gyurkovics-fiúk/Gyurka és Sándor. (Két mű egy kötetben.) Írta: Herczeg Ferenc.
A Gyurkovics-fiúk. Regény. Írta: Herczeg Ferenc. Bp., cop. 1934, Singer és Wolfner, 204 p. + [1] p.
Gyurka és Sándor. Újabb adatok a Gyurkovics-fiúk történetéhez. Írta: Herczeg Ferenc. Bp., cop. 1934, Singer és Wolfner, 131 p. + [1] p.
Mindkét mű végén önálló tartalomjegyzékkel. Nyomtatta a Budapesti Hírlap nyomdája. Kiadói egészvászon kötésben lévő példány a szerző aranyozott, dombornyomott portréjával díszített címfedéllel, aranyozott feliratos, díszes könyvgerinccel, színes kiadói előzéklapokkal, tiszta belívekkel, hiánytalan állapotban.
Különálló, egyedi melléklet:Perényi László színművész – a Gyurkovics-fiúkból készült 1941-es mozifilm egyik főszereplője – fekete-fehér fényképe. A fénykép alsó szélén Perényi László tollal írt aláírása látható. A fénykép mérete: 14x9 cm. A portrét Heidelberg Klára készítette. A hátoldalra nyomtatva a "Filmbolt A 305." felirat olvasható. Sérülésmentes, jó állapotban megőrzött darab.
Perényi László (Szászrégen, 1910. április 23. – Baja, 1993. november 8.) színész, többek közt a Nemzeti Színház, a Vígszínház (1935-1941) és az Új Magyar Színház (1941-1944) művésze. Szerepelt a Márkus Parkszínpadon és a Szegedi Szabadtéri Játékokon is. 1945 után előbb vidéki színpadokon lépett fel, majd 1956-tól a Madách Színház művésze volt. 1960-tól Békéscsabán, 1963-tól Kecskeméten játszott. 1935-től, színházi karrierjével párhuzamosan számos filmben is szerepelt. 1941-ben a Herczeg Ferenc regényéből készült Gyurkovics fiúk mozifilmben Gyurkovics Milán szerepét játszotta.
Az 188-ik farsang utolsó éjszakáján különös és titokzatos kalandot éltem át, amely még a böjt végén is foglalkoztatta a fantáziámat.
A nőegyesület nagy álarcos bálján voltam és mikor hajnalfelé hazaballagtam, a behavazott háztetők fölött olyan valószínűtlen, lila fényesség ült, aminőt eddig csak a Mednyánszky báró egyik-másik képén láttam.
Hazaérkeztem kis legénylakásomba és botorkálva mentem végig a dolgozószobámon, aztán a koromsötét hálószobába léptem, ahol szokásom szerint tapogatózva gyújtókra kezdtem vadászni. (Erzsók asszony minden este gondoskodott róla, hogy ezt a vadászatot izgalmassá és érdekessé tegye, amennyiben ravasznál ravaszabb búvóhelyeket eszelt ki az üldözött svédek számára.) Végre halalit fújhattam, megtalálván a gyújtót. Ebben a pillanatban ideges nyugtalanság fogott el és az a biztos meggyőződés vett rajtam erőt, hogy kívülem még másvalaki is lélekzik a sötét szobában . . . Az ágyban - az én ágyamban! - egy alvó ember feküdt! Eleinte babonás félelem fogott el..
Leütési ár:
17.000 Ft
Licitek száma: 42