A Cs. és Kir. Magyar 34. gyalogezred története 1734-1918

"Pátria" Irodalmi Vállalat és Nyomdai Részvénytársaság (Budapest) ,
Kiadói egészvászon kötés , 520 oldal
Méret: 27 cm x 19 cm
2025-09-21 20:00

Budapest, 1937, "Pátria" Irodalmi Vállalat és Nyomdai Részvénytársaság ("Pátria" Nyomda R.-T., Bp.), 519 p. + [1] p., ill.

Első kiadás. A Cs. és Kir. Magyar 34. gyalogezred története 1734-1918.
Szöveg közti, fekete-fehér fényképekkel és térképvázlatokkal gazdagon illusztrált, valamint a szerkesztői-bizottság előszavával és tartalomjegyzékkel kiegészített kötet. Nyomtatta a "Pátria" Nyomda R.-T. Budapesten.
Kiadói egészvászon kötésben lévő példány ezüstözött feliratozású, a Cs. és Kir. Magyar 34. gyalogezred emblémájával ellátott címfedéllel, ezüstözött feliratozású könyvgerinccel, hátlapon a nyomda feltüntetésével, hiánytalan állapotban.
"...A könyv két főrészből áll: A tulajdonképeni történeti részből és a történeti arcképcsarnokból. Az első főrész az ezred megalakulásától a világháború kitöréséig terjedő fejezetre, az ezredtörzsnél harcolt három zászlóalj világháborús szerepére, a kikülönített II. zászlóalj világháborús harcaira, a statisztikai adatok fejezetére és a pótzászlóalj világháború alatti tevékenységének ismertetésére tagozódik. A második főrész az ezred tisztjei és legénységi személyei közül azoknak arcképét és személyi adatait tartalmazza, akiket a szerkesztőbizottságnak sikerült beszereznie..." - (Hadtörténelmi Közlemények, 1938. évfolyam/39. kötet/119 p.).

Az a ragaszkodás és tisztelet, amelyet minden régi 34-es szép ezredünk hagyományai iránt érez, indította a bajtársi szövetséget arra, hogy ezredünk történetét megirassa. A munka kész. bizalommal és... Tovább

Az a ragaszkodás és tisztelet, amelyet minden régi 34-es szép ezredünk hagyományai iránt érez, indította a bajtársi szövetséget arra, hogy ezredünk történetét megirassa. A munka kész. bizalommal és szeretettel adjuk e könyvet ezredtársaink kezébe. Mindenekelőtt elnézést kell kérnünk mindazoktól, akik ebbe a könyvben talán nem találják meg azt, amiről hallani szeretnének. Ezért kérünk mindenkit, olvassa el figyelemmel ezt az előszót, amely a történet megírására rendelkezésre álló anyagot, eszközöket ismerteti és vázolja azt a célt, felfogást, történetszemléletet, amely a kötet történeti részének szerkesztője előtt lebegett. Vissza

I. Vilmos császár előszava 4
A szerkesztőbizottság előszava 5
Bevezetés
I. RÉSZ
Az ezred története megalakulásától a világháborúig (1734-1914) 12
II. RÉSZ
A világháború orosz harcterén
1. fejezet: Harcok 1914 második felében és 1915 elején
a) mozgósítás. Harcok Tomaszowtól Magierowig 35
b) Átcsoportosítás. Visszavonulás Siemiechowig, előnyomulás a Sanig 46
c) Visszavonulás Krakkóig. Harcok Krakkó felett 53
d) Harcok Orosz-Lengyelországban 60
2. fejezet: Harcok a Kárpátokban 69
3. fejezet: Győzelmes előnyulás az Ikwa partjáig
a) Előnyomulás a Bugig 84
b) Előnyumulás az Ikwáig 98
4. fejezet: Állásban az Ikwa partján 105
5. fejezet: Állásharcok a Monarchia határán, buczyna-Kordon-Lesnoj vonalában 123
6. fejezet: Állásharc Jansinow előtt
a) Első időszak (az orosz forradalom kitöréséig) 129
b) Második időszak (az orosz békekötésig) 144
c) A "Blitzlicht" rohamvállalkozás 155
d) Utólsó hónapok az orosz harctéren 165
7. fejezet: Karhatalmi szolgálatban Lembergben és Prágában 172
III. RÉSZ
A világháború olasz harcterén
1. fejezet: A Monte Asalonén 174
2. fejezet: A Brenta partjain 180
3. fejezet: Asiagó vidékén 190
IV. RÉSZ
1. fejezet: A 34/II. zászlóalj harcai
a) Szerb harctéren 195
b) Olasz harctéren 234
2. fejezet: A 134. gyalogezred kötelékében 272
V. RÉSZ
Statisztikai és személyi hivatalos adatok 280
VI. RÉSZ
A pótzászlóalj működése a világháború alatt 322
Végszó 331
A VILÁGHÁBORÚBAN RÉSZTVETT 34-ESEK ARCKÉPCSARNOKA ÉS SZEMÉLYI ADATAI
Tényleges tisztikar 337
Tartalékos tisztikar 357
Altisztek és legénység 389

005

Kikiáltási ár:
15.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
43.000 Ft Licitek száma: 10