Verlag von Duncker und Humblot(Leipzig)
Kiadói félvászon kötés
, 1.350 oldal
Német
22 cm x 15 cm
2019-06-09 20:00
Leipzig, 1879-1880, Verlag von Duncker und Humblot, XII + 571 p. + [1] t., ill.; VIII + 759 p. +[1] p. + [12] t, ill.
Physische Erdkunde I-II. /Fizikai földrajz I-II. (különálló egységes kötetekben). Nach den hinterlassenen manuscipten Oscar Peschel's. Selbständig bearbeitet und herausgegeben von Gustav Leipoldt./Oscar Peschel hátrahagyott kéziratai után. Szerkesztette és kiadta Gustav Leipoldt. A két kötet mindösszesen 179 számozott, részben fekete-fehér, részben egy színnel színezett szövegközti ábrával, köztük 15 egész oldalas térképvázlattal illusztrált tudományos szakmunka. A kötetek címlapján és néhány belívén régi könyvtári bélyegzés látható. Kiadói félvászon kötésben lévő kötetek, feliratozatlan címfedéllel, aranyozott feliratozással, és régi raktári jelzettel ellátott könyvgerinccel, hiánytalan állapotban.
A kétkötetes mű világunk fizikai földrajzát ismerteti. Az első kötetben a világűrt és a földet mutatja be, melyekben olvashatunk többek között a naprendszerről, meteoritokról, a vulkáni tevékenységről, a földrengésről, a földtörténeti eseményekről, és a földfelszín különféle képződményeiről. A második részben Földünk víz- és légrétegeiről, illetve az organikus életről olvashatunk. E fejezetek ismertetik a tengerek és óceánok tulajdonságait, valamint a növény- és állatvilágot.
Leütési ár:
- Ft