I. szakasz. Egyiptom ország nevezetéről, fekvéséről, határjairól, nagyságáról és részéiről | 1 |
II. szakasz. Climajáról, avagy levegő egének minémüségéről | 5 |
III. szakasz. Folyó és egyébb vizeiről | 12 |
IV. szakasz. Földjének külső és belső minéműségeiről | 31 |
V. szakasz. A' Természetnek Egyiptommal közlött Javairól | 34 |
VI. szakasz. A' régi Egyiptombélieknek kereskedésekről, 's annak változásairól | 47 |
VII. szakasz. Egyiptomnak régi lakosairól, eredetekről, természeti, 's erköltsi tulajdonságaikról | 61 |
VIII. szakasz. Vallásokról, 's Isteneikről | 97 |
IX. szakasz. Vallásbéli Czeremóniaikról, áldozatjaikról, 's ezeknek minéműségéről | 216 |
X. szakasz. A' hajdani Egyiptombélieknek böltsességekről | 224 |
XI. szakasz. A' szép Mesterségeknek azon időbéli virágzó állapatjáról | 261 |
XII. szakasz. Egyiptom Ország Revolutióiról, avagy Politica változásairól, V. T. U. 1809-ik esztendőtől fogva, K. Sz. U. 1801-ik eszt. | 287 |
XIII. szakasz. Egyiptomnak a' Fényes Porta Birodalma alatt való állapatjáról | 320 |
1. Tzikkely. Egyiptomnak azon időbéli népességéről | 322 |
2. Tzikkely. Mostani lakosairól | 323 |
3. Tzikkely. Azoknak természeti tulajdonságairól | 336 |
4. Tzikkely. Ételekről, italokról, 's ezekben való mértékletességekről | 338 |
5. Tzikkely. Köntöseikről, 's ruházatjoknak módjáról | 349 |
6. Tzikkely. Lakó helyeikről, 's házi bútorjaikról | 355 |
7. Tzikkely. Nyelvekről, értelmekről, erköltseikről, 's szokásaikról | 358 |
9. Tzikkely. Moralis Characterjekről, avagy erköltsi tulajdonságaikról | 377 |
10. Tzikkely. Neveltetésekről, 's palléroztatásokról | 379 |
11. Tzikkely. Az utólsó századokban élt, és most is élő Egyiptomi lakosokan vallásokról | 381 |
12. Tzikkely. A' Tudományoknak jelenvaló állapatjáról | 388 |
13. Tzikkely. Az Egyiptombélieknek mezei gazdaságokról | 391 |
14. Tzikkely. Fabrikaikról, 's manufacturáikról | 397 |
15. Tzikkely. A' Kereskedésnek jelenvaló állapatjáról | 400 |
16. Tzikkely. Az odavaló mértékekről, fontokról, 's a 'folyó pénzeknek nemeiről | 407 |
17. Tzikkely. Egyiptomnak a' Török Birodalom uralkodása alatt vólt Constitutiójáról, 's kórmányozásának formajáról | 409 |