Napjaink egyik legelítélőbb kifejezése: antiszemita.
Egyik legelítélőbb, de ugyanakkor lassan egyik legelcsépeltebb is lesz. Elcsépeltté válik, mivel gyakran használják olyankor is, amikor szó sincs antiszemitizmusról. Ezek után sokak szemében kérdéssé válik: miért annyira elítélendő, ha számos antiszemitaként megjelölt nézetben, írásban nehéz elítélendőt találni?
Ez a kis kötet viszont kimeríti azokat a kritériumokat, ami miatt a tényleges antiszemitizmus esetleg elítélendő lehet. Ezt már a könyvecske szerzőjének személye adja, akit a német nemzetiszocializmus egyik szellemi atyjának is lehet tekinteni, valamint az írásban szereplő beszélgető partnere, Adolf Hitler. Maga mondja itt magukról, hogy ők antiszemiták, amit nem csak az tükröz, hogy szinte mindent megemlítenek benne, ami elítélendőt évszázadok során, "igazat és hamisat" egyaránt terjesztettek a zsidóságról. Antiszemita, zsidógyűlölő könyvecske, mivel állítása szerint a zsidó embert pusztán azért gyűlöli, és tekinti ellenségének, mert zsidó.
A kiadó a könyv megjelenését azért tartotta szükségesnek, hogy olvasói találkozzanak a meztelen antiszemitizmussal. Ennek megismerése hozzásegít annak megértéséhez, hogy nem minden antiszemitizmus, amit annak mondanak...