Lukacs, John: Budapest 1900 (dedikált példány)

Kétnyelvű kiadás/Bilingual edition/A város és kultúrája

John Lukacs
Barkóczi András
Mészáros Klára
Európa Könyvkiadó (Budapest) ,
Fűzött kemény papírkötés , 501 oldal
Nyelv: Magyar  Angol
Méret: 24 cm x 16 cm
ISBN: 963-07-7507-7
2026-01-18 20:20

Budapest, 2004, Európa Könyvkiadó, 501 p.; ill.

Szerző által dedikált példány. Budapest, 1900. A város és kultúrája. Írta: John Lukacs. Fordította: Mészáros Klára.
A címlapon a szerző, a magyar származású John Lukacs [Lukács János] tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "Z. Z.-nek Lukács János"
32 képtáblán összesen 54 számozott, fekete-fehér fényképpel, valamint a Kner Nyomdaipari Múzeum anyagából átvett könyvdíszekkel illusztrált, bibliográfiával, kép- és tartalomjegyzékkel ellátott kötet.
Kiadói fűzött kemény papírkötésben lévő példány aranyozott díszítésű címfedéllel, aranyozott feliratos könyvgerinccel, fotókkal, illetve térképvázlattal illusztrált kiadói előzéklapokkal, tiszta, szép belívekkel, hiánytalan, jó állapotban, fülszöveges, fotó-illusztrált, jó állapotú kiadói borítófedélben.

John Lukacs, az Egyesült Államokban élő kiváló magyar történészprofesszor ezzel a könyvével elsősorban a külföldiek érdeklődését akarta felébreszteni szülővárosa, Budapest iránt, de olyan nagyszerű... Tovább

John Lukacs, az Egyesült Államokban élő kiváló magyar történészprofesszor ezzel a könyvével elsősorban a külföldiek érdeklődését akarta felébreszteni szülővárosa, Budapest iránt, de olyan nagyszerű várostörténetet írt, amely a magyar olvasóknak is maradandó élményt nyújt.
„A város és kultúrája" - jelzi a könyv alcíme, hogy ez a Budapest-portré a fizikai értelemben vett leírás mellett a várost benépesítő sok, különféle rendű és rangú ember életét is bemutatja. Mégpedig a századfordulón, 1900-ban, amikor Budapest fejlődésének csúcspontjára és fordulópontjára jutott: Berlin mellett Európa szellemi központjává vált. Itt volt a világ legnagyobb parlamentje, Európa első földalatti vasútja; sorra épültek a pompás, eklektikus épületek; a polgárság prosperált; és színre lépett egy nemzedék, amely az irodalomban, képzőművészetben, zenében hirtelen az európai élre ugrott.
Lukacs professzor a történelemszemléletének megfelelő rangsor szerint haladva először a város természeti viszonyait és adottságait írja le, majd a lakosság, a társadalom és a politika kerülnek sorra. Ezután vázolja a szellemi és művészeti élet állapotát és jelenségeit, végül a kevésbé megfogható, ám nem kevésbé fontos szellemi és lelki irányzatok zárják a sort. Ez a mindvégig láttató, érzékletes, sőt olykor költőien ihletett stílusban megírt könyv nemcsak egy város fénykorának állít emléket, hanem méltó helyére állítja Magyarországot Európában. Vissza

Előszó7
Színek, szavak, hangok9
A város35
Az emberek71
Politika és hatalom108
Az 1900-as nemzedék136
A bajok csírái179
Azóta206
A szerző megjegyzése a magyar kiadáshoz219
Bibliográfia223
Forrásmunkák226
291

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Aktuális ár:
7.200 Ft Licitek száma: 8