Linné, Carl, von/Augustin, Samuel: Systema vegetabilium secundum classes ordines genera species cum characteribus et differentiis/Prolegomena in systema sexuale botanicorum, quae pro dissertatione inaugurali medica annuente inclyta facultate medica
Rendszeres botanika, osztályok, rendek, nemzetségek, fajok szerint az ismertetőjegyek és a különbségek leírásával/Bevezetés a rendszeres
Carl von Linné
Samuel Augustin
Johann Andreas Murray
Typis et impensis Jo. Christ. Dieterich-Typis Josephi Michael. Gerold(Göttingen-Bécs)
Korabeli egészbőr kötés ötbordás könyvgerinccel
, 1.117 oldal
Latin
20 cm x 12 cm
Göttingen, 1784, Typis et impensis Jo. Christ. Dieterich-Typis Josephi Michael. Gerold, XX p. + 987 p. + 16 p. (index); Bécs, 1777, Typis Josephi Michael Gerold. 84 p. + [4] p. + 5 t. (kihajtható): ill.
Két mű egy kötetbe kötve. 1. mű: Systema vegetabilium secundum classes ordines genera species cum characteribus et differentiis, Gottingae, 1784/Rendszeres botanika, osztályok, rendek, nemzetségek, fajok szerint az ismertetőjegyek és a különbségek leírásával. Carl Linné a „De Systema Naturae” nagy jelentőséggel bíró rendszertani fő műve után megjelent latin nyelvű botanikai alapműve, melyben az általa megrajzolt rendszertani kategóriákat felhasználva ismerteti rendszere növénytani leírásait. 2. mű: Prolegomena in systema sexuale botanicorum, quae pro dissertatione inaugurali medica annuente inclyta facultate medica, Viennae, 1777/Bevezetés a rendszeres ivaros botanikába, mely összhangban van az orvosi fakultánsok ismeretanyagával. Első kiadás. Jelentős 18. századi orvos és növénytani kötet, melyet a "Magyarország orvosi bibliographiája (1472-1899)" című gyűjtemény is jegyez. Hat képtáblával (A-F) illusztrált mű; a kötetből az "F" jelű képtábla hiányzik. Korabeli egészbőr kötés ötbordás, aranyozott könyvgerinccel, virágmintás előzéklappal, szép tiszta belívekkel, színezett (piros) lapélekkel, szép állapotban.
Leütési ár:
105.000 Ft