Tersánszky Józsi Jenő: Kakuk Marci I-II. (dedikált példány) (Csernus Tibor színes egész oldalas akvarelljeivel)

Tersánszky Józsi Jenő
Csernus Tibor
Szépirodalmi Könyvkiadó (Budapest) ,
Kiadói félvászon kötés , 916 oldal
Méret: 21 cm x 16 cm
2018-06-03 20:00

Budapest, 1956, Szépirodalmi Könyvkiadó (Szikra Nyomda, Pécs), 426 p. + [9] t.: ill.; 490 p. + [6] t.: ill.

Szerző által dedikált példány. Kakuk Marci. I-II. Regény. Írta: Tersánszky J Jenő.
A címlapon a szerző, Tersánszky J Jenő tollal beírt dedikációja olvasható: "K. I-nek szeretettel, Tersánszky Józsi Jenő '966. I. 1."
"Tersánszky Kakuk Marcija egy szellemes, fordulatos megközelítése annak a ténynek, hogy a teljes élet valójában csak egy furfangos, józan parasztésszel ellátott ember számára valósulhat meg." - fogalmaz Fekete Gyula író a regényről.
A kötetet Csernus Tibor színvonalas egész oldalas akvarelljei díszítik. Szerzői bevezetéssel, részletes tartalomjegyzékkel ellátott kötet.
Kiadói félvászon kötés feliratozott címfedéllel és könyvgerinccel, tiszta oldalakkal, hiánytalan állapotban.

A Kakuk Marci egyik, különben nagyon jóindulatú műbírálója, 1930 körül, úgy ír Kakuk Marciról, mintha élete vele egyidejűleg zajlanék le. Ezt lehet a regénynek dícséretére is írni, mert időállásról... Tovább

A Kakuk Marci egyik, különben nagyon jóindulatú műbírálója, 1930 körül, úgy ír Kakuk Marciról, mintha élete vele egyidejűleg zajlanék le. Ezt lehet a regénynek dícséretére is írni, mert időállásról tanúskodik. Ámde még több félreértésre adhat okot. Ennek kikerülése végett adjuk itt elöljáróban közre, hogy Kakuk Marci életének és kalandjainak ideje a múlt század nyolcvanas éveitől egészen az első világháborúig terjed bezárólag. Minden mást elmond, úgy hisszük, önmagáról ez a mű. Vissza
201

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
22.500 Ft Licitek száma: 0