Gondolat Könyvkiadó(Budapest)
Kiadói egészvászon kötés
, 351 oldal
24 cm x 16 cm
963-281-356-1
2018-06-03 20:00
Budapest, 1984, Gondolat Könyvkiadó (Zrínyi Nyomda, Bp.), 531 p. + [64] t.: ill.
Szerző által dedikált példány.Első kiadás. Jeruzsálem. Írta: Rapcsányi László. A címlapon a szerző, Dr. Rapcsányi László névre szóló, tollal beírt, dátumozott dedikációjával:"M. I.-nak sok-sok szeretettel 1984. márc. 14. Dr. Rapcsányi László." A kötetet fekete-fehér és színes fotóanyag, valamint irodalomjegyzék egészíti ki. A borítón szereplő festmény és a grafikák Jossi Stern munkái. A felvételeket R. Zarka Magdolna készítette. Kiadói egészvászon kötés ezüstözött címlapdísszel és gerinc-feliratozással, előzéklapon Jeruzsálem színes, rajzolt térképével, hiánytalan, megkímélt állapotban, színes, illusztrált, feliratozott, a szerző fekete-fehér képével ellátott fülszöveges kiadói borítófedélben.
Rapcsányi László a Magyar Rádió főmunkatársa, népszerű riportere, a Bar-Ilan egyetem meghívására tanulmányúton járt Izraelben és ismert rádiós- és művelődéstörténeti munkáinak megfelelően elsősorban Jeruzsálem művelődéstörténeti fejezeteit dolgozta fel.
A négyezer éves város napjainkban és évtizedek óta a nemzetközi politikai érdekek metszéspontja. A középkori térképeken Jeruzsálem a világ közepe. Nem földrajzi mérések, hanem egy eszme koordinátái határozták meg ezt a helyzetét. Napjainkban Földünk négy és félmilliárd lakosából 15 millió zsidó, 550 millió mohamedán és 1 milliárd-kétszázezernél több különféle ágazatú keresztény úgy tekint rá, mint szent városára.
A szerző megismerkedett a régészeti kutatások eredményeivel, feljegyezte a szent helyek sokszínű legendáit, a három monoteista vallás féltő tisztelettel óvott emlékeit.
Rapcsányi László egyszerre volt zarándok és kritikus szemlélődő. A helyszínen készült felvételek, a XVI-XVII. századi metszetek és a magyar származású Jossi Stern művészi grafikái az egyetemes kultúra egyik "örök helyszínét" mutatják be az olvasóknak.
Ez a kiadás az ez évben megjelent mű változatlan utánnyomása.
Leütési ár:
2.600 Ft