Gross Arnold/Szelényi Károly: Gross Arnold emlékkönyve (Gross Arnold rajzos dedikációjával ellátott példány)

Gross Arnold
Janikovszky Éva
Szelényi Károly
Móra Ferenc Ifjúsági Könyvkiadó (Budapest) ,
Kiadói varrott kemény papírkötés , 31 oldal
Méret: 28 cm x 20 cm
ISBN: 963-11-4186-1
2018-06-03 20:00

Budapest, 1985, Móra Ferenc Ifjúsági Könyvkiadó (Kossuth Nyomda), 31 p.; ill.

Gross Arnold festőművész illusztrált dedikációjával ellátott példány. Gross Arnold Emlékkönyve.
A címlapon Gross Arnold festőművész dátumozott, aláírt, illusztrált dedikációjával: "Dr. M. L-nénak emlékül Gross Arnold 1985"
A kötetet Szelényi Károly színes fotói és Gross Arnold részletgazdag festményeinek reprodukciói díszítik.
Kiadói kemény papírkötés fotó-illusztrációs, aranyozott feliratos címfedéllel, feliratos, színes, illusztrált előzéklappal, tiszta műnyomópapíros belívekkel, fotó-illusztrációs hátlappal, hiánytalan, megkímélt állapotban.

Talán még a századforduló idején tette le kinőtt játékait a kislány és a kisfiú, akkortájt csinosította szobáját csipkékkel, porcelánfigurákkal az ifjú hölgy, s akkor írták a közhely-bölcsességeket... Tovább

Talán még a századforduló idején tette le kinőtt játékait a kislány és a kisfiú, akkortájt csinosította szobáját csipkékkel, porcelánfigurákkal az ifjú hölgy, s akkor írták a közhely-bölcsességeket a bársonykötésű emlékkönyvekbe.
Azóta kézműipari kordokumentumokká nemesedtek a babák, játékállatok, kis bútorok, épp úgy, mint a drága csipkék, hímzések, porcelánfigurák.
A dísztárgyakat egy mai művész: Gross Arnold gyűjtötte össze, s emelte át változó-visszatérő motívumokként finoman színezett rézkarcainak mesevilágába.
Szelényi Károly a rézkarcokból és a dísztárgyakból csendéleteket komponált, fényképein együtt láthatjuk a valóságos régi csecsebecséket és azok "égi mását" Gross Arnold játékos-nosztalgikus rézkarcain.
Egy kitűnő művész osztja meg velünk alkotóműhelyének titkait az Emlékkönyv lapjain, s szemünk láttára játszik az egymásra rétegződő idővel: az emlékekkel. Vissza
061

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
15.000 Ft Licitek száma: 0