Rónaszegi Miklós: A Sánta Bölény

Rónaszegi Miklós
Janikovszky Éva
Köpeczi Bócz István
Bodrogi Tibor
Móra Ferenc Könyvkiadó (Budapest) ,
Félvászon , 55 oldal
Méret: 21 cm x 24 cm
2018-07-01 20:00

Első kiadás! Színes illusztrációkkal.
A borító és a címlap kissé foltosak, a borító éle kopottas.

Az amerikai földrész őslakói: az indiánok, mai tudásuk szerint mintegy huszonötezer esztendővel ezelőtt Ázsiából vándoroltak mai lakóhelyükre. Északról délre haladva fokozatosan lepték el az egész... Tovább

Az amerikai földrész őslakói: az indiánok, mai tudásuk szerint mintegy huszonötezer esztendővel ezelőtt Ázsiából vándoroltak mai lakóhelyükre. Északról délre haladva fokozatosan lepték el az egész kontinenst. Az idők folyamán nem egy csoportjuk hatalmas birodalmakat, magas kultúrákat teremtett (inkák, aztékok), ámbár egyes törzseink mindmáig megmaradtak primitív fejlettségi fokukon (pl. az Amazonas őserdeinek lakói).
A bőrük színét és életmódjukat tekintve oly sokféle indián törzs között az észak- amerikai indiánok előkelő helyet foglalnak el. E vadászó, halászó és csak igen csekély földművelést folytató törzseket legfőképpen az ifjú harcosok kemény nevelése, a szigorú erkölcsök jellemezték. A síksági indiánok életében (ilyenek a Feketelábúak is) létfontosságúak voltak az ősszel és tavasszal megismétlődő hatalmas bölényvonulások. Az elejtett állatoknak szinte minden porcikáját feldolgozták. A fehér ember azonban lőfegyvereivel teljesen kiirtotta az óriási bölénycsordákat s ezzel a még vándorló szabad törzseket is letelepedésre késztette. Vissza
313

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
3.300 Ft Licitek száma: 24