Leszkai András: Moha bácsi meséi I.

Leszkai András
Alberti Árpád
Basa Katalin
Dr. Ragyiánó Rita
Accipe-Tradere (Budapest) ,
Ragasztott papírkötés , 381 oldal
Méret: 20 cm x 14 cm
ISBN: 963-04-4900-5
2018-07-01 20:00

Fekete-fehér illusztrációkkal.

A XX. század legnagyobb magyar meseírója, Leszkai András 50 éves volt, amikor a Moha meséket írni kezdte. Meséi először hetente szólaltak meg a rádióban. Később egyre ritkábban, majd 1970 után... Tovább

A XX. század legnagyobb magyar meseírója, Leszkai András 50 éves volt, amikor a Moha meséket írni kezdte. Meséi először hetente szólaltak meg a rádióban. Később egyre ritkábban, majd 1970 után végleg megszűntek. Sok levéllel bombáztuk a gyermekrádiót, hogy folytassák az adásokat. Eredmény alig. Kiderült, hogy a hanganyagot letörölték. Ekkor még élt id. Kőmíves Sándor színművész. Az ő kivételes orgánumára szabta meséit Leszkai András. Újra kezdték a fölvételeket. A 207 meséből mindössze ötöt olvasott be. Meghalt 1980-ban.
Leszkai András 1988. december elsején halt meg - tragikus módon. Senki sem kísérte utolsó útján nyugvóhelyére. Csak négy év múltán tudtam meg mindezt.
Sem életében, sem halálában nem kapott méltó megbecsülést. Vissza

Ajánlás11
A baj13
A bravúr18
A cél23
A csoda (Lelkierő, akaraterő, önlegyőzés)28
A csomagok (Gyopár ajándékai Mikulásra)33
A folyton kérdező Ugribugri38
A forgalmi lámpa44
A három doboz48
A kibékülés (A falak ledöntése)53
A lopás (Lélekgyógyítás)58
A megtántorodás (Lalamuszi kilenc garasa)64
Anyák napja - ünnep69
A szökés (Javítani: kötelesség)75
A tökéletesség hetedik foka80
A veszekedés művészete86
A zsineg92
Az "elengedéshez" nagyobb erő kell, mint a "megfogáshoz"97
Az igaz barát - javulni segít102
Az igazi hős (Az Ablakos)106
Az ünnepélyes nap111
Az ünneplés116
Bélyeggyűjtés121
Bibi (Önsajnálat)126
Bocsánatkérés - önmegbecsülés132
Boldog évek - mikor voltak?138
Boldog újévet (Nem aki mondja, hanem...)144
Cirmos a Balaton körül - ami előnyos!149
Csak a jószándékú tréfa szabad154
Cseresznyelopás - szalámilopás - könyvlopás - ködmönlopás160
Cseréljünk!164
Csiripiszli neveli kisöccsét (Jó példa vagy korbács)170
Eredmény és ráadás175
Fogorvosnál180
Gyopár nevel186
Harc a medvével191
Heccek196
Hogyan kell sietni?201
Iskolakerülés büntetve: kitűnő!205
Jelmezverseny210
Jó reggelt, jó napot, jó estét 216
Katica mentés Balatonon221
Körte Törpe sípot lopott227
Lányka néni (Tócsába csalás)231
Leckeírás - másolás237
Létező - ami nincs241
Mafla246
Mákostészta ügy250
Mézeskalács szív, mézeskalács huszár255
Mi van a csomagban?261
Moha a Tátrában (Nem oda buda...)266
Nagymama halála272
Ne taníts - buta akarok maradni278
Nincs "én bajom", csak "mi bajunk"284
Őszibarack289
Rajzverseny294
Szó és tett300
Tanító-nagyító306
Tapintás és tapintat (Fogás - fogalom)310
Tejfog és vasfog315
Tessék venni... (A nyafogók) 320
Testvéri kötelesség325
Tíz éven alul nem ajánlott (Robin Hood)330
Tükör335
Ugri Bábu - varázsige341
Ugribugri hazudik347
Utazás Pestre - aki jó lesz (Árulkodás - rossz)351
Üresfejűek - hencegők (A léggömb)357
Vadóka - a hűharag néha jó362
Valami mindig szép!367
Vendégségben (Milyen jogon?)372
Vitéz László (Sohase hazudj!)377
234

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
3.100 Ft Licitek száma: 14