Fekete István: Kele (aláírt példány)

Fekete István
Boldizsár Iván
Vágó Rezső
Magvető Könyvkiadó (Budapest) ,
Kiadói félvászon kötés , 304 oldal
Méret: 19 cm x 13 cm
2018-11-04 20:00

Budapest, 1957, Magvető Könyvkiadó (Szegedi Nyomda, Szeged), 304 p.; ill.

Szerző által aláírt példány. Kele. Írta: Fekete István.
A címlapon a szerző, Fekete István tollal beírt aláírása látható.
Fekete István nagy sikerű könyvében a sebesült gólya nem repülhet Afrikába a többiekkel. Vajon hogyan szokik össze a háziállatokkal, hogyan vészeli át a neki oly szokatlan telet? Ezekre a kérdésekre ad választ Fekete István mély humánumról és együttérzésről tanúskodó remek könyvében.
II. kiadás. A borító és a fekete-fehér rajz Vágó Rezső munkája.
Kiadói félvászon kötés aranyozott, madár-illusztrációs, feliratozatlan címfedéllel, feliratozott könyvgerinccel, hiánytalan állapotban, kiadói borítófedél nélkül.

Részlet a könyvből: "A csapatban valami meglazult. Már reggel óta érezni lehetett, hogy nincs minden rendben, és most kivált egy öreg gólya és széles szárnnyal körözni kezdett. A fiatalok szívesen... Tovább

Részlet a könyvből: "A csapatban valami meglazult. Már reggel óta érezni lehetett, hogy nincs minden rendben, és most kivált egy öreg gólya és széles szárnnyal körözni kezdett. A fiatalok szívesen mentek volna a magányos vándor után, de a vezetők nem tágítottak, mert nem volt még itt a pihenés ideje. A rend tehát nem bomlott meg, csak egy gólya vált ki, a többi ment előre kérlelhetetlen egyformasággal. - Majd utánatok megyek - intett szárnyával a magános vándor, ám ebben a szárnycsapásban majdnem annyi szomorúság volt, mint mikor egy ember azt mondja: Isten veletek." Vissza
050

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
120.000 Ft Licitek száma: 42