Szabó Lőrinc: Te meg a világ (Simor Erzsi színművésznőnek dedikált példány)
Versek
Szabó Lőrinc
Pantheon Kiadás(Budapest)
Kiadói egészvászon kötés
, 156 oldal
21 cm x 13 cm
Gyoma, 1932, Pantheon kiadás (Kner Izidor ny.), 156 p. + 4 p.+ 1 mell.
Első kiadás. Címlapon a szerző dedikálása Simor Erzsi színművésznőnek dátummal, jól olvashatóan. A dedikáció szövege: "Erzsinek régi-régi barátsággal, szeretettel Lőrinc 1948. nov. 20." Simor Erzsi színművésznő 1937-ben lett a Magyar Színház tagja, később az Új Magyar Szinház szerződtette. A II. világháború után játszott Debrecenben, majd Pécsett. 1959-től haláláig a Madách Színház tagja volt. A kiadói egészvászon kötésben a könyvszéleknél kisebb kopással, a könyv gerinc festése megfakult. A címlap és a belívek nagyon szépek. Külön álló mellékletként 1 db képeslap a színművésznőnek címezve (nem a szerző által küldve).
Húsz óra mulva
Odakint Bécs morajlik, idegen
emberek, millió meg millió.
Bent csönd, és egy halott. Megmérgezett
fülem nem fogja, szemem nem hiszi
az életet, zajt,...
Húsz óra mulva
Odakint Bécs morajlik, idegen
emberek, millió meg millió.
az életet, zajt, mozdulatokat:
kísértet minden túl e négy falon.
Itt valami erősebb van, ide
hajolnak bénultan a gondolat
másfele indult sugarai, tört
szárnnyal hull vissza a szem madara
a néma testre...
Leütési ár:
99.900 Ft
Licitek száma: 36