Magyar Nemzeti Múzeum Néprajzi Osztálya(Budapest)
Könyvkötői egész vászonkötés
, 33 oldal
A Magyar Nemzeti Múzeum Néprajzi Gyűjteményei
2
MagyarNémet
32 cm x 24 cm
2019-06-09 20:00
Budapest, 1900, Magyar Nemzeti Múzeum Néprajzi Osztályának kiadása (Hornyánszky Viktor Császári és Királyi Udvari Könyvnyomdája, Bp.), 33 p.; ill.
Unicus kötet.A Magyar Nemzeti Múzeum Néprajzi Gyűjteményei. No.: II. sz. Kiadja a Vallás- és Közoktatásügyi Magyar Királyi Ministerium költségén a M. N. Múzeum Néprajzi Osztálya. Magyar Typusok. Első sorozat: A Balaton Mellékéről. Összeállította: Dr. Jankó János. 24 képtáblán 48 ember 96 fekete-fehér, feliratozott fotójával illusztrált kétnyelvű típuskönyv. Részben felvágatlan példány. Nyomtatta Hornyánszky Viktor Császári és Királyi Udvari Könyvnyomdája, Budapesten. Könyvkötői egész vászonkötésben lévő példány feliratozatlan fedlappal, hátlappal és könyvgerinccel, új v.barna előzéklapokkal, hiánytalan, átlagos állapotban. A szerző, Jankó János (1868-1902) földrajz- és néprajztudós. Torda, Kalotaszeg, a Balaton-mellék néprajzának, továbbá Nyugat-Szibéria hanti (osztják) népességének kutatója, az összehasonlító tárgyi néprajz egyik kiemelkedő hazai művelője.
Részlet a kötetből:
Magyar typusok.
Első sorozat: a Balaton mellékéről.
Részlet a kötetből:
Magyar typusok.
(Felolvastatott Párisban, a XII. anthropologiai és archaeologiai nemzetközi kongresszus 1900. aug. 25-én tartott ülésén.)
Külföldi anthropologusok, anthropologiai és ethnographiai intézetek - németek, angolok, amerikaiak és oroszok - az utolsó években ismételten felkeresték a Magyar Nemzeti Múzeum Néprajzi Osztályát azzal a kéréssel, hogy küldjünk a magyar fajról hiteles fényképfelvételeket, lehetőleg a név, szülőhely, foglalkozás és kor, a legkiválóbb anthropologiai jellegek és a legfontosabb méretek felsorolásával. E kérelem teljesen megokolt volt, mert Magyarország az élőkön végzett anthropologiai jellegek és a legfontosabb méretek felsorolásával...
Leütési ár:
7.100 Ft
Licitek száma: 2