(Nagyszombat) ,
, Könyvkötői félvászon kötés
, 195 oldal
19 cm x 13 cm
2019-06-09 20:00
Nagyszombat, 1867, k.n. (Winter Zsigmond Nyomdája, Nagyszombat), [2] p. + 195 p. + [1] p.
Első kiadás. Unicus kötet. Chateaubriand és kora. I. rész. Írta: Bodnár Zsigmond. Szerzői ajánlással, csillagozott lábjegyzetekkel, és az értelemzavaró sajtóhibák jegyzékével ellátott kötet. A címlapon régi tul. névbélyegzés látható. A könyvet nyomtatta Winter Zsigmond Nyomdája Nagyszombaton. Könyvkötői félvászon kötésben lévő példány feliratozatlan, márványmintás fed- és hátlappal, aranyozott feliratos könyvgerinccel, mintázott lapélekkel, hiánytalan, jó állapotban. A szerző, Bodnár Zsigmond (1839–1907) irodalomtörténész (az európai irodalom szakértője), publicista, egyetemi tanár. Tagja volt a Petőfi Társaságnak. 1878–1880-ban a Havi Szemle, 1881-ben a Magyar Szemle szerkesztője volt.
Bevezetés.
Bevezetés.
Midőn e jelen mű megirásához fogtam, korunk költészeti, erkölcsi és politikai, - tehát legfensőbb szellemi nyilatkozásainak fejlődését akartam egy nagy ember életének lefolyásában rajzolni. Felakartam keresni azon ismert vagy kevésbbé ismert rugókat, melyek mind költészetünk, mind társadalmi életünk és meggyőződéseink irányára döntő befolyással birtak. Ismét ezek működését, egymásrahatását egy élet fényénél akartam feltüntetni. Mennyire sikerült ez nekem, a t. olvasó könnyen megitélendi. Helyzetem mindenesetre nehéz és kényes...
Leütési ár:
3.100 Ft
Licitek száma: 2