Zoltán János, Dr.: Add vissza az arcomat (dedikált példány)
Egy plasztikai sebész a Koreai háborúban
Dr. Zoltán János
DNM Kiadó
Ragasztott papírkötés
, 178 oldal
20 cm x 12 cm
963-855-720-6
2019-03-31 20:00
Gyöngyös, 1996, DNM Kiadó, 178 p.; ill.
Szerző által dedikált példány. Add vissza az arcomat. Egy plasztikai sebész a Koreai háborúban. Írta: Dr. Zoltán János. A könyv előlapján a szerző, Dr. Zoltán János tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "Dr. Sz. B.-nak köszönettel Zoltán János 97. IV. 4." Dr. Zoltán János kötetében a koreai háborúban átélt kórházi élményeit megrajzolva állítja az olvasó elé a tragikus történelmi helyzetet és a háború vérzivatarát. Kiadói ragasztott papírkötésben lévő példány illusztrált, feliratozott címfedéllel, feliratozott könyvgerinccel, rövid ismertetőt tartalmazó hátlappal, hiánytalan állapotban.
Ez a könyv annak a plasztikai sebésznek a visszaemlékezéseit tartalmazza, aki pályája kezdetén a távolkeleten háborús körülmények között operált sérülteket, ezzel alapozva meg gyógyító és tudományos tevékenységét, amely a későbbiekben világszerte elismertté vált.
A visszaemlékezésekből kiderül, hogy az orvos nemcsak dolgozik, hősiesen és önfeláldozóan, hanem közben olykor halálosan retteg, elfárad, ingerült, nehezen szokja meg az idegen ételeket, hülye és gyermekes tréfákat eszel ki és szenved el, kínozza a társtalanság, lerészegedik és megbetegedik, de észreveszi és élvezi az adódó kedves és kellemes perceket - egyszóval esendő ember. A könyv különös értéke, hogy egy véres és tragikus történelmi helyzetet és benne a saját részvételét bölcs életszemlélettel, öniróniával, azaz humorral tárja az olvasó elé.
Leütési ár:
16.000 Ft
Licitek száma: 33