Toldy Ferenc: Magyar Remekirók - Gyémántkiadás I-XII. (kiadói tékában)

Kazinczy Ferencz
Kisfaludy Károly
Katona József
Kisfaludy Sándor
Zrínyi Miklós
Garay János
Kölcsey Ferencz
Csokonai Vitéz Mihály
Greguss Ágost
Toldy Ferencz
Toldy Ferenc
Kazinczy Gábor
Heckenast Gusztáv-Franklin-Társulat Magyar Irod. Intézet és Könyvnyomda (Pest-Budapest) ,
Kiadói egészvászon sorozatkötés , 2.601 oldal
Sorozatcím: Magyar Remekirók - Gyémántkiadás
Kötetszám: 1-12
Méret: 12 cm x 8 cm
2016-09-25 20:00

Pest-Budapest, 1858-1878, Heckenast Gusztáv - Franklin-Társulat kiadása, I-XII. kötet.

I. Kisfaludy Sándor: A kesergő szerelem. Bp., 1875, Franklin-Társulat, 1 t. + I-XX + 186 p. II. Kisfaludy Sándor: A boldog szerelem. Bp., 1864, Heckenast Gusztáv, 176 p. III. Kisfaludy Károly versei. Bp., 1878, Franklin-Társulat, 240 p. IV. Kazinczy Ferencz versei. Pest, 1863, Heckenast Gusztáv, 1 t. + 243 p. V. Kisfaludy Sándor: Gyula szerelme. Pest, 1858, Heckenast Gusztáv, 234 p. VI. Csokonai válogatott versei. Pest, 1862, Heckenast Gusztáv, 1 t. + 246 p. VII. Katona József: Bánk bán. Pest, 1862, Heckenast Gusztáv, 1 t. + 242 p. VIII. Kölcsey Ferencz versei. Pest, 1863, Heckenast Gusztáv, 1 t. + 224 p. IX. Zrínyi Miklós: Szigeti veszedelem I. Pest, 1863, Heckenast Gusztáv, 1 t. + 176 p. X. Zrínyi Miklós: Szigeti veszedelem II. Pest, 1863, Heckenast Gusztáv, 178 p. + 2 p. XI. Garay János: Szent László, tört. költemény. Pest, 1865, Heckenast Gusztáv, 8 p. + 248 p. XII. Garay János: Szent László, tört. költemény. Pest, 1865, Heckenast Gusztáv, I-XII + 208 p. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kiadói, vaknyomású bőrözéssel készült üvegezett tékában (amit Zrínyi színezett, rézmetszetű arckép-medalionja díszít). A könyvekben található arckép-táblák metszetek. A kötetek és a téka jó és hiánytalan állapotban van. Gyűjtőknek ajánljuk!

"A kesergő szerelem" című mű előszava: Van egy idő az ember életében, az életnek nyíló tavasza, melyben a magából kidagadó fiatal szív, s a szárnyára kelő fiatal lélek, a földön és a nyomorúlt... Tovább

"A kesergő szerelem" című mű előszava: Van egy idő az ember életében, az életnek nyíló tavasza, melyben a magából kidagadó fiatal szív, s a szárnyára kelő fiatal lélek, a földön és a nyomorúlt valóságon feljülemelkedvén, érzeményeit és gondolatjait a lehetség és képzeletek tündéres országában hordozza: az embernek legboldogabb ideje! melynek szép, ámbár hiú, és soha be sem teljesedhető reményeit a megérett, megokosult ember, a legtürhetőbb valóságért s a legigazabb bölcseségért is gyakran örömest visszacserélné. Ekkor minden egészséges fiatal szív és lélek, a virágzó legény szintúgy, mint a virágzó leány, poeta; poeta, mondom, de nem író: mert minden érzeménye, minden gondolatja poesis; csakhogy ritkának van kedve, alkalmatossága, ideje, és legritkábbnak nyelve, poesisét leírni. Vissza

I.: Kisfaludy Sándor: A kesergő szerelem - harmadik kiadás, kiadási év: 1875. 1-186

II.: Kisfaludy Sándor: A boldog szerelem - kiadási év: 1864. 1-176

III.: Kisfaludy Károly versei - hatodik kiadás, Toldy Ferenc által, kiadási év: 1878. 1-240

IV.: Kazinczy Ferencz versei - Kazinczy Gábor által, kiadási év: 1863. 1-243

V.: Kisfaludy Sándor: Gyula szerelme - kiadási év: 1858. 1-234

VI.: Csokonai válogatott versei - Toldy Ferenc által, kiadási év: 1862. 1-246

VII.: Katona József: Bánk bán - Dráma öt szakaszban, ötödik kiadás, kiadási év: 1862. 1-242

VIII.: Kölcsey Ferencz versei - negyedik kiadás, Toldy Ferencz által, kiadási év: 1863. 1-224

IX.: Zrínyi Miklós Szigeti veszedelme I. - a mai nyelvhez alkalmazta s magyarázó név- és szótárral ellátta Greguss Ágost - kiadási év: 1863. 1-176

X.: Zrínyi Miklós Szigeti veszedelme II. - a mai nyelvhez alkalmazta s magyarázó név- és szótárral ellátta Greguss Ágost - kiadási év: 1863. 1-178

XI.: Garay János: Szent László, történeti költemény I. - kiadási év: 1865. 1-248

XII.: Garay János: Szent László, történeti költemény II. - kiadási év: 1865. 1-208

312

Kikiáltási ár:
45.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
51.200 Ft Licitek száma: 5