Rachmanova, Alexandra: A bécsi tejesasszony

Egy orosz diáklány naplója/Rachmanova naplója

Alexandra Rachmanova
Benedek Marcell
Benedek Marcell
Dante Könyvkiadó (Budapest)
Félbőr , 320 oldal
Sorozatcím: Halhatatlan Könyvek
Méret: 18 cm x 13 cm
2019-03-31 20:00

A borító kissé kopottas. A gerinc enyhén sérült, a lapélek foltosak.

Részlet a könyvből: "A vonatunk reggel érkezett meg Bécsbe. Ott már a két koffert vitte, én a gyereket. Álmos volt még nagyon és ijedten nézdegélt körül mindenfelé. A pályaudvarról a tömeggel... Tovább

Részlet a könyvből: "A vonatunk reggel érkezett meg Bécsbe. Ott már a két koffert vitte, én a gyereket. Álmos volt még nagyon és ijedten nézdegélt körül mindenfelé. A pályaudvarról a tömeggel együtt jöttünk ki, amely aztán a kijáratnál százfelé szétoszlott. Sokat hozzátartozóik vártak. Bennünket nem várt senki, nem tudtuk, hova menjünk. A pályaudvar közelében levő parkba mentünk. Leültünk egy dérlepte padra. Mélységes elhagyatottság érzése fogott el. A nagyváros lármája csapott meg mindenfelől, automobilok dudáltak, s a parkon át csomagokkal megrakott emberek siettek, némelyikük kis fenyőfát cipelt. Az ember világosan érezte, hogy közeledik karácsony ünnepe. - Fázik a kezem, - mondta a kisfiú, - haza akarok menni. Haza! Értelmetlenül, fantasztikusan csengett ez a szó. - Mindössze kétszázötvenhárom schillingünk van, csak valami egészen olcsó szállodába menetünk, - mondta egy idő mulva Otmár." Vissza
320

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
10.000 Ft Licitek száma: 24