Cholnoky Jenő, Dr.: A barlangokról

A karsztjelenségek

Dr. Cholnoky Jenő
Királyi Magyar Természettudományi Társulat (Budapest) ,
Kiadói varrott papírkötés , 48 oldal
Sorozatcím: A természettudományok elemei
Kötetszám: 15
Méret: 20 cm x 14 cm
2019-06-09 20:00

Budapest, 1944, Királyi Magyar Természettudományi Társulat kiadása (Kiss János Nyomda, Bp.) 48 p. + [8] t.: ill

A természettudományok elemei. No.: 15. sz.
A barlangokról (A karsztjelenségek). Írta: Dr. Cholnoky Jenő.
Szövegközti 17 fekete-fehér ábrával és 8 fekete-fehér fotóval illusztrált kötet. A könyvet a Kiss János Nyomda nyomtatta Budapesten.
Kiadói varrott papírkötésben lévő példány feliratozott, színes, enyhén töredezett címfedéllel, feliratozatlan, kissé sérült könyvgerinccel, felvágatlan lapélekkel, hiánytalan, átlagos állapotban.

Részlet: A mészkő nagyon különösen, kivételesen viselkedik a hegypusztító erőkkel szemben. Más kőzetnek a pusztulása azzal kezdődik, hogy a kőzet elmállik, vagyis a benne levő ásványok kémiai... Tovább

Részlet: A mészkő nagyon különösen, kivételesen viselkedik a hegypusztító erőkkel szemben. Más kőzetnek a pusztulása azzal kezdődik, hogy a kőzet elmállik, vagyis a benne levő ásványok kémiai összetétele megváltozik. A mállásnak rendesen az a következménye, hogy a kemény kőből puha, laza, rendesen agyagos anyag lesz. Vannak azonban olyan kőzetek, amelyek nem mállnak el. Ilyen a dolomit, a kősó, a kvarcit és a mészkő. A kősó és a kvarcit nagyobb tömegben ritkán fordul elő, ezekkel most nem foglalkozunk. Vissza
040

Kikiáltási ár:
3.500 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
4.200 Ft Licitek száma: 5