Királyi Magyar Természettudományi Társulat(Budapest)
Kiadói varrott papírkötés
, 48 oldal
A természettudományok elemei
15
20 cm x 14 cm
2019-06-09 20:00
Budapest, 1944, Királyi Magyar Természettudományi Társulat kiadása (Kiss János Nyomda, Bp.) 48 p. + [8] t.: ill
A természettudományok elemei. No.: 15. sz. A barlangokról (A karsztjelenségek). Írta: Dr. Cholnoky Jenő. Szövegközti 17 fekete-fehér ábrával és 8 fekete-fehér fotóval illusztrált kötet. A könyvet a Kiss János Nyomda nyomtatta Budapesten. Kiadói varrott papírkötésben lévő példány feliratozott, színes, enyhén töredezett címfedéllel, feliratozatlan, kissé sérült könyvgerinccel, felvágatlan lapélekkel, hiánytalan, átlagos állapotban.
A mészkő nagyon különösen, kivételesen viselkedik a hegypusztító erőkkel szemben. Más kőzetnek a pusztulása azzal kezdődik, hogy a kőzet elmállik, vagyis a benne levő ásványok kémiai összetétele megváltozik. A mállásnak rendesen az a következménye, hogy a kemény kőből puha, laza, rendesen agyagos anyag lesz. Vannak azonban olyan kőzetek, amelyek nem mállnak el. Ilyen a dolomit, a kősó, a kvarcit és a mészkő. A kősó és a kvarcit nagyobb tömegben ritkán fordul elő, ezekkel most nem foglalkozunk.
Leütési ár:
4.200 Ft
Licitek száma: 5