Vajda Árpád, Dr.: A prágai sakkolimpiász

Beszámoló 44 játszmával

Dr. Vajda Árpád
Tóth László
Magyar Sakkvilág (Kecskemét)
Kiadói varrott papírkötés , 48 oldal
Sorozatcím: Magyar sakkvilág könyvtára
Kötetszám: 2
Méret: 18 cm x 13 cm
2019-06-09 20:00

Kecskemét, é.n., Magyar Sakkvilág kiadása (Első Kecskeméti Hírlapkiadó és Nyomda Rt., Kecskemét), 48 p.; ill.

Magyar Sakkvilág Könyvtára. No.: 2. sz. (II. kötet). Szerkeszti és kiadja: Tóth László. A prágai sakkolimpiász. Beszámoló 44 játszmával. Írta: Dr. Vajda Árpád.
A játszmák részletes leírásával és néhány fekete-fehér ábrával kiegészített kötet.
A könyvet az Első Kecskeméti Hírlapkiadó és Nyomda Részvénytársaság nyomtatta Kecskeméten.
Kiadói varrott papírkötésben lévő példány feliratozott, enyhén foltos címfedéllel, új, könyvkötő által pótolt vászon könyvgerinccel, hiánytalan állapotban.

Az embert termésezte és a külvilág küzdővé, versenyzővé teszik. Ez a ragadozóállati, hatalomvágyó tulajdonság a világ történelemben megismert összes népeknél feltalálható - leplezetlenül, vagy... Tovább

Az embert termésezte és a külvilág küzdővé, versenyzővé teszik. Ez a ragadozóállati, hatalomvágyó tulajdonság a világ történelemben megismert összes népeknél feltalálható - leplezetlenül, vagy burkoltabb alakban. Korunkban minden eddig formánál általánosabban, nyersebben és követelőzőbben lépett fel a mennyiségileg több, minőségileg különb kíméletlen hajszolása s ezért századunkat miden epitethonnál igazabban a rekordok, a rekordmánia századának nevezhetjük. A sakktörténelem legnagyobb csatája 1930-ig a hamburgi sakkolimpiász volt. A világ sakkozóinak részben öntudatlan, de a cseh sakkszövetség öntudatos, rekordra törő akarata a prágai sakkolimpiásszal a rekord megjavítását hozta létre, legalább is a régi teljesítmények lényeges részében. Vissza
275

Kikiáltási ár:
4.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
4.000 Ft Licitek száma: 1