Franklin-Társulat Magyar Irod. Intézet és Könyvnyomda(Budapest)
Kiadói egészvászon kötés (Gottermayer)
, 448 oldal
20 cm x 15 cm
Budapest, 1892, Franklin-Társulat Magyar Irod. Intézet és Könyvnyomda kiadása és nyomtatása, 448 p.; ill.
Verne Gyula Könyvei (számjelzés nélküli, barna kötésváltozat). Cascabel Caesar. Regény. Írta: Verne Gyula. Francziából fordította: Huszár Imre. Szövegközti, nyolcvannégy egész oldalas, feliratozott, fekete-fehér rajzillusztrációval ellátott kötet. A könyvet a Franklin Társulat jelentette meg és nyomtatta Budapesten. Kiadói egészvászon Gottermayer sorozatkötésben lévő példány feliratozott, illusztrált címfedéllel, aranyozott feliratos könyvgerinccel, virágmintás kiadói előzéklapokkal, körbe mintázott lapélekkel, jó állapotban.
A család vagyona.
Rajta gyermekek, motozzátok ki a zsebeiteket!
- Nesze apám, - felelé a kis leány.
És egy...
A család vagyona.
És egy zöldes, gyűrött és szennyes négyszögletes papirdarabot vett kis a zsebéből. E papir felirata e csaknem olvashatlanokká vált szókból állt: United States Fractional Currency. A felirat egy fekete kabátos úr tisztes arcza körül volt alkalmazva és a 10-es szám hatszoros ismétlésben fordult elő rajta, a mi azt jelentette, hogy az értéke tíz cent, vagyis körülbelül huszonöt krajczár.
Leütési ár:
68.200 Ft