Lezárt aukciók


Molnár-C. Pál: Molnár-C. Pál festőművész kiállítása (Molnár-C. Pál által dedikált példány)

1965. április 16-tól május 2-ig/Kiállítási ismertető

Fotózta
Zilahy István
Szilágyi Ferenc
Kapcsolódó személy
Molnár-C. Pál
Képcsarnok (Budapest) ,
Kiadói tűzött papírkötés , 24 oldal
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv: Magyar 
Méret: 17 cm x 24 cm
ISBN:
Aukció vége:
2020-03-29 20:00

Aukciós tétel adatai

Budapest, 1965, Képcsarnok kiadása (Bács-Kiskun Megyei Nyomda, Kecskemét), [24] p., ill.

Aukciós jelenlegi tétel részletes leirata

Képzőművész által dedikált példány. Molnár-C. Pál festőművész kiállítása. Csók István Galéria, Bp., V., Váci u. 25. Időpont: 1965. április 16-tól május 2-ig. (Kiállítási ismertető.) A címfedél belső oldalán Molnár-C. Pál magyar festő, grafikus névre szóló dedikációja olvasható: "Katinak szerettel Bp 1975 V/20 M-C.P."
Dr. D. Fehér Zsuzsa ismertetőjével, tizenegy fekete-fehér reprodukcióval és a kiállított művel jegyzékével ellátott kiadvány.
Kiadói tűzött papírkötésben lévő példány feliratozott valamint a festőművész fekete-fehér fotójával illusztrált fedlappal, üres hátlappal, hiánytalan, megkímélt, jó állapotban.
A kiállító: Molnár - C. Pál (1894-1981) magyar festő, grafikus, egyházi és díszítő festő. Képeiben a mediterrán hangulat egyfajta neoklasszicista nyugalommal párosul. A képeiben megjelenő transzcendencia és kifinomult spiritualitás sajátos, személyes elemekben jelenik meg.

Előszó

A művészettörténész összegez. Igyekszik helyére tenni az életművet, értékeli a diadalra vitt kifejezési formát, de a homályosan kirajzolódó törekvéseket is. Ötvenévi termése után már nem sokat... Tovább

Előszó

A művészettörténész összegez. Igyekszik helyére tenni az életművet, értékeli a diadalra vitt kifejezési formát, de a homályosan kirajzolódó törekvéseket is. Ötvenévi termése után már nem sokat tétovázik a művész megítélésében. Regisztrálja, hogy új gyűjteménnyel jelentkezett Molnár C. Pál. Klasszikussá higgadt festészetének új témáiról, a törés nélkül közvetített élményről, elemzett látványról beszél. Ezt a kiállítást azonban nem lehet könnyedén a többi közé sorolni, azok közé, amelyek leltár pontossággal adtak hírt munkálkodásáról, és meglepetést a témák megújulásában hoztak. Előbb a nagyüzemek, a mátrai tájak életéről, később Bábolnáról és az osztrák hegyekről szóltak ezek a híradások, fehéren világító aktok, fojtott szobabelsők, bibliai és bölcseleti beütésű témák szakították meg a sort. Így ismertük meg őt az utóbbi húsz év kiállításai alapján. Vissza
Tétel sorszám:
139

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Hátralévő idő:
Amennyiben az utolsó 5 percben licit érkezik, a lejárati időpont további 5 perccel módosul.


Leütési ár:
14.000 Ft Licitek száma: 0



Ft
Minden aukción megnyert tétel után 15% árverési jutalékot számolunk fel, amely jutalékot a megnyert árverést követően a vételár alapján azon felül kell megfizetni!