Polgár Kiadó Kft.(Budapest)
Ragasztott papírkötés
, 187 oldal
20 cm x 14 cm
963-9002-24-0
2019-03-31 20:00
A védőborító enyhén kopott.
Mihail Csehov, Anton Pavlovics Csehov, a nagy orosz író unokaöccse, a század egyik legnagyobb színházművésze volt. Mint gyakorló színész, ihletett művészneveié', láttató erejű szakmai író kivételes mestere volt a színjátszás technikájának. Pályája a legendás hírű moszkvai Művész Színházban töltött tizenhat év alatt ívelt magasra, Sztanyiszlavszkij atyai irányítása mellett. 1928-ban, sikerei csúcsán azonban arra kényszerült, hogy elhagyja a Szovjetuniót. Közel negyedszázados emigrációjának utolsó állomásaként az Egyesült Államokban telepedett le, ahol filmföszerepek egész sorát játszotta, s olyan színészek tanultak a keze alatt, mint Ingrid Bergman, Marilyn Monroe, Anthony Quinn és más világsztárok. A Színészhez Mihail Csehov irodalmi hagyatékának talán legbecsesebb darabja, évtizedeken át tartó kísérletezéseiből kikristályosodott drámaművészeti elveinek ragyogó összegzése. Egyfajta szín játszástechnikai kézikönyv, mely azonban nemcsak a színházművészetet gyakorlóknak, nemcsak a drámákat szerető nagyközönségnek, hanem az emberi gesztusokat megismerni vágyó olvasóközönségnek a figyelmére is érdemes.
Yul Brynner bevezetője / 9
Előszó /11
Az olvasóhoz / 14
1. A színész teste és lelke / 17
2. A képzelőerő és a képzeleti képek megtestesítése / 34
3. Improvizáció és színpadi együttes / 46
4. Az atmoszféra és a személyes érzelmek / 57
5. A pszichológiai gesztus / 71
6. A figura és a figura megalkotása / 90
7. A teremtő individualitás / 97
8. Az előadás kompozíciója / 105
9. Különböző drámai műfajok a színpadon / 131
10. A szerep megközelítése / 138
11. Zárszó / 158
12. Példák improvizációs gyakorlatokhoz / 165
Mihail Csehov / 184
Leütési ár:
7.700 Ft
Licitek száma: 43