Szűcs Sándor: Pusztai szabadok

Rajzok a régi Alföld életéből

Szűcs Sándor
Csikós Tóth András
Magvető Könyvkiadó (Budapest) ,
Félvászon , 303 oldal
Méret: 20 cm x 15 cm
2019-03-31 20:00

A borító enyhén foltos, elszíneződött, éle sérült. Védőborító nélküli példány.

Pásztorok, betyárok, óriási kiterjedésű nádasok, lápok világa tárul fel régi feljegyzésekből, pákászok, rétet, mezőt járó emberek emlékezéseiből. Ismeretlen, különös vadvilág ez a maga szilaj... Tovább

Pásztorok, betyárok, óriási kiterjedésű nádasok, lápok világa tárul fel régi feljegyzésekből, pákászok, rétet, mezőt járó emberek emlékezéseiből. Ismeretlen, különös vadvilág ez a maga szilaj romantikájával, de a szerző megmutatja a nagy szenvedéseket, a hatalom önkényeskedését, a primitív, nyomorúságos viszonyokat is.
Szücs Sándor a bihari Sárrét régi életének tudós kutatója Győrffy Istvánnak volt tanítványa, könyvében az egykori híres "háromföld"-nek - Sárrétnek, Hortobágynak, és a Nagykunságnak - hajdani életét eleveníti fel élvezetesen, novellaszerűen. Vissza

Bevezető5
Pusztai vendég-befogadás7
Sárréti, kunsági híres pásztorok11
Egy öreg bojtár legendája28
A hortobágyi szent34
Gyökeres András bojtárfogadása40
Bojtároktatás44
Farkasfogas juhászok49
Teleltető pásztorok59
Pusztai szabadok68
Pásztorok vetélkedése76
Pásztorok a barázda közt83
Gulyák, nyájak gyógyítói91
Lovonjárók101
Betyárok tréfája113
Pusztai részvényesség121
Pusztai csárdákról126
Csárdai dudások141
A puszta hegedűse150
A pákászokról158
A pákászok világa164
Akik nem vetettek, csak arattak185
A rét pusztulása190
Pákászok meséi196
A régi Sárrét útjai212
Téli utazás a pusztán221
Ekével a vizek közt226
Tanyasi históriák233
Útonjárók246
Kincskeresők257
Vándolegények nyomában264
Ludas Matyi cimborái272
Csuba Ferenc, az imposztor281
Úri mulatság288
Bujdosó honvédek296
384

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
15.100 Ft Licitek száma: 11