Hajós Alfréd: Így lettem olimpiai bajnok

Hajós Alfréd
Dr. Földes Éva
Ujvári Dezsőné
Sport Lap- és Könyvkiadó (Budapest) ,
Félvászon , 95 oldal
Méret: 20 cm x 15 cm
2019-03-31 20:00

A borító enyhén kopott, foltos. Néhány oldalon hajtásnyom látható, elszíneződött, foltos. Az előlapon ajándékozási bejegyzés látható.

Hajós Alfréd a legelső a magyar olimpiai bajnokok hosszú sorában. Hatvan évvel ezelőtt, 1896. április 11-én az első újkori, az athéni olimpián, a 100 m-es és az 1200 m-es úszásban szerzett... Tovább

Hajós Alfréd a legelső a magyar olimpiai bajnokok hosszú sorában. Hatvan évvel ezelőtt, 1896. április 11-én az első újkori, az athéni olimpián, a 100 m-es és az 1200 m-es úszásban szerzett győzelmével ő aratta a magyar sport első jelentős nemzetközi sikerét. De Hajós Alfréd nemcsak az úszósport terén ért el kiemelkedő eredményeket. Ott találjuk a magyar atlétika úttörői között is. Tagja volt Magyarország legelső labdarúgó-csapatának, a Budapesti Torna Clubnak, sőt két ízben a magyar válogatott csapatban is játszott. Ezenkívül ő az egyedüli a világon az olimpiai bajnokok sorában, aki nemcsak sportversenyben, hanem a szellemi olimpián is díjat nyert. 1924-ben a párizsi olimpián ezüstéremmel tüntették ki Stadion-tervét. Vissza

Előszó5
Sportpályafutásom elindul9
A magyar úszósport hőskora13
Az első győzelmek19
Első bajnokságom29
Európa gyosúszó-bajnoksága magyar kézen33
Készülődés az olimpiára39
A győzelem útján53
Elkezdődnek az újkori olimpiai küzdelmek59
Megszületik az első magyar olimpiai győzelem67
Újra itthon75
A magyar labdarúgás bölcsőjénél81
167

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
7.100 Ft Licitek száma: 27