Röck Gyula: A reinkarnáció

Filozófiai tanulmány a misztika köréből

Röck Gyula
Kókai Lajos Könyvkiadó Vállalata (Budapest)
Kiadói varrott papírkötés , 191 oldal
Méret: 22 cm x 15 cm

Budapest, é. n., Kókai Lajos Könyvkiadó Vállalata (Bagó Mihály Könyvnyomdája, Dombóvár), 191 p.

Első kiadás. A reinkarnáció. Filozófiai tanulmány a misztika köréből. Írta: Röck Gyula.
Szerzői ajánlással, mottóval, előszóval, zárszóval, a sajtóhibák jegyzékével és tartalomjegyzékkel kiegészített tanulmány. A könyvet Bagó Mihály Könyvnyomdája nyomtatta Dombóváron.
Kiadói varrott papírkötésben lévő példány feliratos, néhol sérült címfedéllel, feliratozatlan, könyvkötő által pótolt vászon könyvgerinccel, körbevágatlan belívekkel, a szerző könyveinek hirdetésével ellátott, néhol sérült hátlappal, hiánytalan állapotban.
A következő sorokkal zárja le a szerző a művet: "Záradékul pedig idézem Trikál szavait: »Ezt a könyvet azzal a meggyőződéssel írtam, hogy az olvasónak sok-sok kérdésére valamiféle választ adjak. Valamifélét csak, mert e mű tökéletlen, tehát tökéletes feleletet mindenre nem ad. A mű csak kísérlet arra, hogy a lélek rejtett életébe bepillantson«. Kisérlet s nem tan. Elmélet s nem dogma. Majd az idő és a fejlődő öntudat s a modern pszichológia megnyitja a zárat nemsokára ... S az Igazság, ez az isteni állag és lényeg előbb-utóbb kicsillan - ha mindegyre többen vágyódnak utána".

Ez a könyv századunk egyik legközismertebb kérdésének a tárgyalása, melyben leplezetlenül igyekszem elmondani úgy az érveket, mint az ellenérveket, hogy végre tisztán lássuk ezt a kérdést, mely... Tovább

Ez a könyv századunk egyik legközismertebb kérdésének a tárgyalása, melyben leplezetlenül igyekszem elmondani úgy az érveket, mint az ellenérveket, hogy végre tisztán lássuk ezt a kérdést, mely millió ember évezredes kérdése... Nem teológiai, hanem egyszerű filozófiai tanulmány, mely noha igénybe veszi a kijelentést, de nem arra épít, hanem a logikára; mely nem állítani, hanem inkább indokolni igyekszik, tudva és tapasztalva, hogy pozitív ismerettől messze még az emberiség, részben mert a dolgokat csak megjelenésük, nem pedig lényegük szerint ismeri; részben mert az emberi képességek és az emberi élet kevés a dolgok lényegének a megsejtéséhez is s így a pozitív ismerettől távol, csupán hit által fogadja el a tapasztalati körén kívülieket. Vissza

Előszó 5
Látszatok és méretek 11
Irók és művészek 17
Reinkarnáció a filozófiában 24
Reinkarnáció a vallásokban 64
Reinkarnáció az ó-szövetségben 69
Reinkarnáció az új-szövetségben 81
Reinkarnáció az Egyházban 109
Az új kor szelleme 116
Reinkarnáció a gyakorlatban 146
Az Egyház ellenvetései 155
Az örök kárhozat s tisztítótűz 160
Világnézetek logikája 178
Zárszó 189 Vissza
262

Kikiáltási ár:
3.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
32.000 Ft Licitek száma: 43