D'Andrea, Ugo: Mussolini századunk motorja (Tiltólistás kötet)

Ugo D' Andrea
Dr. Badics László
Mussolini
Stádium Sajtóvállalat Részvénytársaság (Budapest)
Kiadói egészvászon kötés , 236 oldal
Méret: 18 cm x 11 cm

[Budapest], é. n., Stádium Sajtóvállalat Részvénytársaság (Stádium Sajtóvállalat Rt.), 236 p.

Első magyar nyelvű kiadás. Mussolini századunk motorja. Írta: Ugo D'Andrea. Fordította: Dr. Badics László.
Szerzői bevezetéssel és a forrásművek jegyzékével kiegészített kötet. Nyomtatta a Stádium Sajtóvállalat Rt.
Kiadói egészvászon kötésben lévő példány feliratos címfedéllel és könyvgerinccel, kiadói előzéklapokkal, hiánytalan állapotban.
Benito Mussolini (Predappio, 1883. július 29. – Mezzegra, 1945. április 28.) olasz államférfi, politikus. 1922 és 1943 között Olaszország miniszterelnöke, 1943 és 1945 között a nemzetiszocialista Németország által fenntartott bábállam, az Olasz Szociális Köztársaság miniszterelnöke volt.
A következő sorokat olvashatjuk a bevezetésben: "...Munkánk alatt két különböző érzés hatott ítéletünkre és szellemünkre: az egyetemes tragédia érzése, valahányszor átléptük Olaszország határait, hogy a külső eseményeket figyeljük meg és a nemzeti büszkeség érzése, amikor a Haza határain belül maradunk, hogy megfigyeljük az utat, amelyet 1915-től a mai napig megtettünk. Az első érzelem okozta sok kétséggel szemben két bizonyosság volt meg állandóan bennünk: az egyik bizonyosság az, hogy Olaszország dolgai a legjobban alakulnak, mióta 1914-ben feltűnt a Beavatkozás és a következő olasz történet bajnoka: a másik bizonyosság pedig az, hogy a népek sorsának változó útján és a nemzetközi élet áttolódó tengelyei között, semmi sem árthat, hanem minden csak használhat az olasz nemzet sorsának és szerencséjének..."

A kötet szerepel a Magyar Ideiglenes Nemzetgyűlés által 1945/1946-ban összeállított, „Fasiszta szellemű, antidemokratikus és szovjetellenes sajtótermékek I-IV.” címmel megnevezett zárolt könyvek tételes és hivatalos listáján
.

Ez a könyv Mussolini akaratának és kora történelmi erőinek kapcsolatát követi: igyekszik kimutatni a lángész határozottságának és hatalmának befolyását azokra a nagy áramlatokra és nagy... Tovább

Ez a könyv Mussolini akaratának és kora történelmi erőinek kapcsolatát követi: igyekszik kimutatni a lángész határozottságának és hatalmának befolyását azokra a nagy áramlatokra és nagy megmozdulásokra, amelyek a népeket a század eleje óta irányítják és amelyek oly erővel hatnak reánk, hogy nem tudjuk igazában, hogy isteni, avagy ördögi eredetűek-e. Ősrégi kérdés már az, vajjon a végzetnek, vagy a Hősnek kell-e tulajdonítani a népek sorsának irányítását. Nem tartjuk feladatunknak, hogy megoldjuk ezt a kérdést, de minthogy szemünk előtt van a Hős munkája, követni akarjuk erőfeszítését és ki akarjuk mutatni eredményeit. Vissza
079

Kikiáltási ár:
8.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
25.200 Ft Licitek száma: 42