Kemény Zsigmond: Gyulai Pál I-V.

Kemény Zsigmond
, Utólagos félvászon kötés , 1.017 oldal
Méret: 19 cm x 13 cm

Pest, 1847, Hartleben C. A. tulajdona (Trattner-Károlyinál, Pest), 578 p. + [2] p.; 439 p. + [5] p. (könyvenkénti összevont oldalszám)

Első kiadás. Gyulai Pál I-V. (öt kötet két könyvben). Írta: Kemény Zsigmond.

1. Kemény Zsigmond: Gyulai Pál I-III.
  • Első kötet. Pest, 1847, Hartleben C. A. tulajdona, 188 p. + [2] p.
    A sajtóhibák jegyzékével kiegészített kötet. A címlap hátoldalán ceruzával beírt, régi tulajdonosi bejegyzés látható.
  • Második kötet. Pest, 1847, Hartleben C. A. tulajdona, 200 p.
  • Harmadik kötet. Pest, 1847, Hartleben C. A. tulajdona, 190 p.
    A címlapon régi tulajdonosi bélyegzések láthatók.

  • 2. Kemény Zsigmond: Gyulai Pál IV-V.
  • Negyedik kötet. Pest, 1847, Hartleben C. A. tulajdona, 188 p.
    A címlap hátoldalán ceruzával beírt, régi tulajdonosi bejegyzés látható.
  • Ötödik kötet. Pest, 1847, Hartleben C. A. tulajdona, 251 p. + [5] p.
    Korabeli könyvreklámokkal kiegészített kötet.

  • A köteteket Trattner-Károlyinál nyomtatták Budapesten.
    Utólagos félvászon kötésben lévő példányok feliratozatlan címfedéllel és hátlappal, aranyozott feliratos könyvgerinccel, mintázott lapélekkel, hiánytalan állapotban.
    A kötet szerzője báró Kemény Zsigmond (Alvinc, 1814. június 12. – Pusztakamarás, 1875. december 22.) író, politikus, az Erdélyi Híradó és a Pesti Hírlap publicistája, a '48-as reformnemzedék képviselője, Jókai Mór mellett a magyar romantikus regényirodalom egyik legnagyobb alakja. Regényírói pályája az 1830-as években indult. Első, töredékes műve az Izabella királyné és a remete 1837-38-ra datálható. Az 1847-es Gyulai Pál című ötkötetes regényfolyama egyben a szerző első lezárt, teljes és megjelent irodalmi munkája. Hőse a XVI. században élt erdélyi orvos, történetíró, Báthory István és Zsigmond fejedelmek szolgálatában álló fejedelmi titkár és alkancellár.

    Részlet a könyvből: Ugy lön, mint Báthori István, Lengyelország' királya rendelte. A gyulafehérvári székes egyház' padlazata és falai fekete szőnyeggel vonattak be. Mindenik oldalon négy-négy... Tovább

    Részlet a könyvből: Ugy lön, mint Báthori István, Lengyelország' királya rendelte. A gyulafehérvári székes egyház' padlazata és falai fekete szőnyeggel vonattak be. Mindenik oldalon négy-négy ezüst kereszt függött összeállitva, Kristóf vajdának - kinek temetése tartatik - családcszimeréből. A bú-állvány ében-sötét bársonyban diszlett. Rajta a négy szögleten négy szék volt fekete könyöklővel és vánkosokkal. Az egyiken ült Cyril pater az Ágoston-, a másodikon Manno pater a Minorita-szerzet' tagja, a harmadikon Felix a Benedek- és a negyediken Alfonsó a Jézus-rendből. Mindenik szent férfiunak hosszu olvasó volt a kezében, és arcza alámélyedett, mig az ájtatos ajkokat halk, de fogyhatatlan ima mozgatta. Az új fejedelem' és a' lengyel követ' számára hasonlólag a' bú-állványon jelöltetett ülhely. Reggel tiz órakor minden harang megkondult. Öt perczczeel később a várfalakról húsz ágyu dörge. Vissza
    205

    Kikiáltási ár:
    8.000 Ft
    (Minimum licitlépcső: 100 Ft)

    Leütési ár:
    10.100 Ft Licitek száma: 5