Ramberg, August Freiherr von: A cs. és kir. haditengerészet a világháborúban (Haus Antal tengernagy portréjával.)

Ramberg báró, korvettkapitány festményei után

F. W. Schrinner (Pola)
Kiadói zsinórfűzött papírkötés , 19 oldal
Méret: 12 cm x 18 cm

Póla, é. n., F. W. Schrinner, [1] t. (címlap) + [18] t.: ill.

A cs. és kir. haditengerészet a világháborúban. Ramberg báró, korvettkapitány festményei után.
A tiszti jövedelem egy része szerencsétlenül járt tengerész aviatikusok hátramaradottjainak segélyezésére szolgált. Tizennyolc fekete-fehér, feliratos, hártyapapírral védett képpel illusztrált kiadás. A kötetben tizenhét tengeri csatáról készült festmény reprodukciója látható az 1914-1915 közötti időszakból, ezenkívül Haus Antal tengernagyról is fellelhető egy portré. A címlapon és a képaláírásokon kívül a kötet más szöveges részt nem tartalmaz.
Kiadói zsinórfűzött papírkötésben lévő példány feliratos, kopott, ceruzás jelzettel ellátott címfedéllel, feliratozatlan könyvgerinccel, a címlapon ceruzás illusztrációval, az utolsó képtáblán ceruzás bejegyzéssel, néhány sérült hártyapapírral, hiánytalan, átlagos állapotban.
A képek August Freiherr von Ramberg (Wessely, 1866. december 19. – Gmunden, 1947. április 1.) osztrák festőművésznek, az Osztrák-Magyar Haditengerészet tisztjének festményei után készültek. Ramberg 1885-ben lett kadét, ezt követően a Donau korvett fedélzetén Dél- és Észak-Amerikába hajózott. Számos tisztséget betöltött, többek között volt torpedónaszád-parancsnok, illetve navigációs tiszt nagyobb hajókon. Miután 1904-ben leszerelték, minden idejét a festészetnek szentelte. Az I. világháború elején reaktiválták, mint tengerészeti festő. 1918-ban pedig kinevezték korvettkepitánynak. A háborút követően Gmundenben telepedett le, majd 1928-ban őt választották meg a salzkammerguti művészeti egylet első elnökének. Főleg tengeri festő volt, de készített tájképeket, valamint csendéleteket is. Munkássága során több kitüntetésben és elismerésben részesült.

Ő nagyméltósága, Haus Antal Tengernagy, flottaparancsnok
Dunai monitorok Pétervárad előtt 1914-ben
Ő. F. "Zenta" hajójának harcza a franczia-angol flottával 1914 augusztus 16-án
Ő. F. "Ulan" hajója áttőr a franczia-angol flottán 1914 augusztus 16-án
Ő. F. XII. sz. tengeralattjárója megtorpédozza a francia lobogóshajót 1914 deczember 21-én
Ő. F. V. Sz. tengeralattjárója elsülyeszti a "Leon gambetta" franczia czirkálót 1915 április 27-én
Ő. F. flottája Anconát bombázza 1915 május 24-én
A "Turbine" olasz torpédozúdó megsemmisitése 1915 május 24-én
Ő. F. "Admiral spaun" hajója és torpédozúzók Termolit bombázzák 1915 május 24-én
Ő. F. "Scharfschütze" hajója Porto Corsini parti ütegei ellen harczol 1915 május 24-én
Ő. F. "Novara" hajója Porto Corsini ütegeinek tüzében 1915 május 24-én
Ő. F. "Zrinyi" hajója sinigaliát bombázza 1915 május 24-én
Ő. F. IV. sz. tengeralattjárója egy "Liverpool" typusu angol czirkálót torpédoz meg 1915 junius 9-én
Ő. F. XI. sz. buvárhajója elsülyeszti a "Medusa" olasz tengeralattjárót 1915 junius 10-én
Ő. F. XI. sz. buvárhajója elsülyeszti az "Amalfi" olasz pánczélos czirkálót 1915 julius 7-én
Az L45 tengeri repülőgép Bari ellőtt megmenti az L49 repülőgép tisztjeit 1915 julius 17-én
Ő. F. IV. sz. buvárhajója elsülyeszti a "Giuseppe Garibaldi" olasz czirkálót és lobogóshajót 1915 julius 18-án
Ő. F. "Helgoland" hajója és torpédozúzók felderitő úton pelagosa felé, 1915 julius 28-án

253

Kikiáltási ár:
3.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
25.000 Ft Licitek száma: 15