Flavius József/Istóczy Győző, Dr.: Flavius József ó-kori héber történetirónak a zsidók ősrégi voltáról szóló vitairata

Magyar-Latin kiadás

Flavius József
Dr. Istóczy Győző
Dr. Istóczy Győző (Budapest) ,
Könyvkötői egészvászon kötés , 211 oldal
Nyelv: Magyar  Latin
Méret: 25 cm x 16 cm
2024-03-24 20:00

Budapest, 1903, Dr. Istóczy Győző (Buschmann F. Könyvnyomdája, Bp.), IV p. + 211 p.

Fordítói első kiadás. Flavius József ó-kori héber történetirónak a zsidók ősrégi voltáról szóló vitairata. Fordította és kiadta: Dr. Istóczy Győző.
Magyar-latin kiadás. A fordító előszavával kiegészített kötet. Nyomtatta Buschmann F. Könyvnyomdája Budapesten.
Könyvkötői egészvászon kötésben lévő példány, a címfedélre kasírozott feliratos, kiadói címfedéllel, feliratozatlan könyvgerinccel és hátlappal, új előzéklapokkal, körbevágatlan belívekkel, néhány sérült lappal, hiánytalan állapotban.
A szerző, Iosephus Flavius /Joszéf ben Mattitjáhu/ (Jeruzsálem, 37 körül – Róma, 100 körül) zsidó történetíró és hadvezér. A felkelők egyik parancsnoka volt Galileában a zsidó háború (66–70) alatt. Később átállt a rómaiakhoz és Vespasianus, Titus és Domitianus római császárok pártfogoltja lett. Műveinek többségét görög nyelven írta, ezen munkák az ókorkutatás legfontosabb forrásai közé tartoznak. Legjelentősebb alkotásai:  A zsidó háború; A zsidók története; Önéletrajz; Apión ellen, avagy a zsidó nép ősi voltáról.

Az a kedvező fogadtatás, a melyben Flavius Józsefnek a Zsidó háborúról szóló, általam magyarra fordított és kiadott történeti műve ugy a szakköröknél, mint a hazai nagyközönségnél is részesült, -... Tovább

Az a kedvező fogadtatás, a melyben Flavius Józsefnek a Zsidó háborúról szóló, általam magyarra fordított és kiadott történeti műve ugy a szakköröknél, mint a hazai nagyközönségnél is részesült, - arra inditott, hogy ennek az ó-kori történetirónak egy másik művét is közrebocsássam. Ezen, mintegy az ó-kori zsidóság apologiáját képező művében Josephus a zsidók ősrégi eredetéről értekezik, és egyebek közt ismerteti benne az ó-világban a zsidó népre vonatkozólag elterjedve volt híreket, polemizálva ama hireket registrált több ó-egyptomi, görög és római történetíró munkáival, a mely munkák reánk nézve csekély kivétellel mind elvesztek, s a mely munkák vonatkozó részeit is csak Flavius Józsefnek ezen művéből ismerjük. Ez a kiadványom kétnyelvű, tudniillik magyar-latin, és pedig egyéb okok mellett még azért is, mert noha Flavius Józsefnek összes művei görög vagy latin nyelven vagy pedig valamelyik európai élő idegen nyelven, és pedig ugy régibb mint ujabb és legújabb időbeli kiadásokban hazánkban is megvannak minden valamirevaló közkönyvtárban és igen sok magánkönyvtárban is, - szélesebb körökben nálunk csakis a Zsidó háború volt, az én kiadványomnak harmadfél évvel ezelőtt történt megjelenése előtt is ismeretes, mivel az latinul már a XVIII. században Magyarországon is közzétéve lett; holott Josephusnak a többi művei hazánkban eddig soha semmiféle nyelven se lettek kiadva. Vissza
109

Kikiáltási ár:
7.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
25.100 Ft Licitek száma: 17