Fenton "Karnevál" üveg váza

Méret: 28 cm x 13 cm
2022-12-04 20:00

Hibátlan állapotú, a Fenton üveggyárból származó, formába fújt vagy préselt "Karnevál" üveg váza. Ezek a "Karnevál" darabok többségében irizált színekben váltak ismertté, ezért az élén kék szín ennek a darabnak a különlegessége, amelyből keveset gyártottak. A színek és színkombinációk széles választéka, valamint az alig használt színek igen magas árakat tudhatnak magukénak a kollektori piacon. Szép, minőségi, sérülésmentes üveg váza a 20.század elejéről. Fenton testvérek által 1905-ben alapított Fenton Art Glass Company a világ legjelentősebb kézzel készített műüveggyártói közé tartozik. A Fenton a kézzel készített színes üvegek legnagyobb gyártója az Egyesült Államokban, és a cég az innovatív üvegszínekről, valamint a préselt és fújt üvegárukon kézzel festett dekorációiról híres.

Az irizáló üvegek divatja nemcsak a gazdagabb, hanem a szegényebb rétegeket is elérte. Néhány gyártó, így pl. a Fenton Art Glass Company kevésbé drága, préselt irizáló üveget állított elő, melyet... Tovább

Az irizáló üvegek divatja nemcsak a gazdagabb, hanem a szegényebb rétegeket is elérte. Néhány gyártó, így pl. a Fenton Art Glass Company kevésbé drága, préselt irizáló üveget állított elő, melyet az ötvenes évektől kezdve karneváli üvegnek is neveznek. A karneváli üvegek fénykora 1911-25 között volt. Hatalmas mennyiségben készítettek, rendszerint préseléssel illetve formába fújással. Az így kialakított tárgyat azután kézzel formálták tovább, ezért hatalmas volt a variációs lehetőség. A minták az 1880-as évekhez hasonlóan sárkány, páva, és egyéb állatok valamint virágok és ornamentális táj. Színválasztéka széleskörű, a körömvirág-sárgától az ametiszt-liláig terjedt. Gyártása a 30-as években befejeződött, de az 1960-s években újra divatba jött. A Fenton és még néhány gyártó elővette a régi formákat, de már szignózva. Vissza
018

Kikiáltási ár:
32.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
32.200 Ft Licitek száma: 2