Doby Jenő (1834-1907): Széchenyi István - akvarellel színezett rézmetszet 19. század második fele. 14 cm x 20 cm

Doby Jenő
Amerling Firedrich von
Méret: 40 cm x 30 cm
2022-12-18 20:00

Doby Jenő: Széchenyi István - akvarellel színezett rézmetszet, papír 14 cm x 20 cm

Jelzés balra lent: Fest. Amerling F., jobbra lent: Metsz. Doby Jenő, középen lent: Nyomt. Pisani L. (a lemezen), akvarellel színezett rézmetszet, papír, paszpartúban. A metszet mérete 14 cm x 20 cm. A metszet mérete paszpartúban 30 cm x 39,5 cm.

Rézmetsző, festő. Pesten Fuchsthaller Alajos rézmetszőnél 3 évig tanult. Festeni Londonban Böhm Farkasnál kezdett, majd Itáliába utazott. Bécsben is képezte magát, utóbb ugyanott Jacoby mellett is dolgozott. 1855-ben Párizsban élő nagybátyja, Henszlmann Imre régész támogatásával architektúrai rézmetszést tanult. Történelmi képeket és neves kortársainak portréját metszette rézbe (Zentai csata, gr. Andrássy Gyula, Trefort Ágoston, Pulszky Ferenc, Tegetthoff stb.). Dolgozott az Országos Képtár részére is. "Sámson és Delila" című metszete 1894-ben Antwerpenben díjat nyert. Budapesten a rézmetszés tanára volt az Iparművészeti Iskolában, ahol több jeles növendéknek adta tovább tudása gazdag anyagát. Hagyatékából a Szépművészeti Múzeumban 1907-ben kiállítást rendezte. Számos műve a Magyar Nemzeti Galériába került. (ML, Éber) Vissza
449

Kikiáltási ár:
32.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
46.000 Ft Licitek száma: 8