Anglia rá akarta tenni kezét Norvégiára (Tiltólistás kötet)
Szemelvények a IV. hivatalos német Fehérkönyvből
Birodalmi Külügyi Hivatal(Berlin)
Kiadói tűzött papírkötés
, 64 oldal
21 cm x 15 cm
Berlin, 1940, Birodalmi Külügyi Hivatal (Deutsche Zenrtaldruckerei AG., Berlin), 64 p.
Anglia rá akarta tenni kezét Norvégiára. Szemelvények a IV. hivatalos német Fehérkönyvből.
Kiadatott a Birodalmi Külügyi Hivatal megbízásából. Előszóval és tartalomjegyzékkel kiegészített kötet. A címfedélen tollal írt tulajdonosi bejegyzés és egy ceruzás bejegyzés látható. Nyomtatta a Deutsche Zenrtaldruckerei AG., Berlinben.
Kiadói tűzött papírkötésben lévő példány feliratos címfedéllel, feliratozatlan könyvgerinccel, egy sérült lappal (63-64. p.), hiánytalan állapotban. "...A különböző angol parancsok és hadműveleti tervek között, amelyeket a német csapatok Norvégiában zsákmányoltak, nagyszámú tisztán technikai természetű okmány van, melyek a nyilvánosság szélesebb rétegeit aligha érdekelnék. A teljesség végett a 4. sz. hivatalos Fehérkönyvben ezeket a kizárólag technikai természetű parancsokat és közléseket, úgy az eredetiek nyomán készült fényképmásolatban, mint fordításban, közzétettük. Az itt közölt kivonat célja, hogy az olvasóval a legfontosabb részeket, rövid, áttekinthető formában közölje. Az összekötő szöveg azokra a mellékletekre vonatkozólag is felvilágosításokkal szolgál, amelyeket itt részletesen nem közlünk..." - olvasható az előszóban.
v. Ribbentrop birodalmi külügyminiszternek Berlinben 1940. április 27-én a diplomáciai testület, valamint a belföldi és külföldi sajtó képviselői előtt elmondott beszéde
Excellenciás Uraim!
Uraim, a külföldi államok diplomatái, valamint a külföldi és belföldi sajtó képviselői!
Azért hívtam Önöket ma ide, hogy betekintést nyújtsak Önöknek számos olyan politikai okmányba, amelyeknek a birodalmi kormány nézete szerint az egész világ nyilvánossága, különösen azonban a semleges államok kormányai szempontjából igen nagy jelentőségük van.
von Ribbentrop birodalmi külügyminiszternek Berlinben 1940. április 27-én a diplomáciai testület, valamint a belföldi és külföldi sajtó előtt mondott beszéde 3
Előszó 11
A norvégiai partraszállás előkészületeit szolgáló angol-francia kémszervezet (1939. decemberétől 1940. áprilisáig) 13
A meghiúsított norvégiai angol-francia partraszállási műveletek (1940. április 6-9). A Stratforce-terv. 30
A norvég kormány kétszínű magatartása 55
Leütési ár:
8.400 Ft
Licitek száma: 4