Balla Demeter: Pilinszky János fekete-fehér fotóportréja (Balla Demeter fotóművész által aláírt, számozott, nagyméretű példány, 47cm x 57 cm)

Balla Demeter
Pilinszky János
Méret: 57 cm x 47 cm
2023-10-22 20:00

Pilinszky János költő fekete-fehér fotóportréja Balla Demeter aláírásával, 47x57 cm

Balla Demeter fotográfus által aláírt, számozott példány.
Pilinszky János költő fekete-fehér fotóportréja.

A fénykép jobb alsó sarkában a portrét jegyző fotóművész, Balla Demeter tollal beírt, jól olvasható aláírása látható. Az 1971-re datált aláírás alatt tollal írt számjelzés látható, amely szerint ez az 1. sz. példány.

A fénykép mérete: 47x57 cm.
A kép mérete keretben: 62,5x72,5 cm.

Fekete-fehér, jó állapotú fénykép modern keretben.

A fényképet aláírta: Balla Demeter (Szentes, 1931. május 4. – Budapest, 2017. november 5.) a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, Kossuth-díjas magyar fotográfus, érdemes művész. Az 1950-es években kezdett fotózni, képeivel 1954-ben szerepelt először kiállításon. 1957-ben fényképész szakmunkás bizonyítványt szerzett, ettől kezdve munkái különböző folyóiratokban is megjelentek. 1969-től a Lapkiadó Vállalatnál dolgozott. Különösen ismertek írókról, költőkről készített képsorozatai, amelyek önálló kiállításain is szerepeltek (pl.: Arcok és otthonok, 1971-1974).
A portrén látható személy: Pilinszky János (Budapest, 1921. november 27. – Budapest, 1981. május 27.) a huszadik század meghatározó magyar költője. A Nyugat irodalmi folyóirat negyedik, az Újhold köré csoportosult írónemzedékének a tagja, az Újhold társszerkesztője (1946-48). Keresztény hitelveket felvállaló, mélyen humanista, finom lírája a magyar irodalom kincsei közé tartozik.
010

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
71.000 Ft Licitek száma: 58