Szombathely, é. n., Szerzői sajátja (Bertalanffy József Könyvnyomdája, Szombathely), 155 p. + [3] p. + [1] t.: ill.
Szerző által dedikált példány. Első kiadás. Messze földről - kaszárnyából. Írta: Reéz Pál.
A képtáblán, a portré alatt, a szerző, Reéz Pál tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "Wolf Erzsikének, szeretettel, Szombathely, 904. dec. Reéz Pali".
A dedikáció címzettje, Wolf Erzsébet (1888-?) festőművész. A festészetet autodidakta módon sajátította el. 1904-től tájképeket és interieuröket állított ki a Nemzeti Szalonban.
A szerző fekete-fehér portréjával, illetve szövegközti, fekete-fehér könyvdíszekkel és iniciálékkal illusztrált, valamint tartalomjegyzékkel kiegészített kötet. Nyomatott Bertalanffy József Könyvnyomdájában, Szombathelyen.
Kiadói egészvászon kötésben lévő példány, aranyozott feliratozású, aranyozott illusztrációval ellátott címfedéllel, feliratozatlan könyvgerinccel és hátlappal, színes, mintás előzéklapokkal, hiánytalan állapotban.
A szerző, Reéz Pál (1880-?) hírlapíró. 1896-tól hírlapíróként dolgozott a szombathelyi Vasvármegye c. lapnál, később katonának állt. Szolgálati ideje alatt számos verset írt a Pesti Hirlapokba, valamint tárcáit a Pesti Hirlap, az Uj Idők, az Egyetértés és a Budapest, cikkeit pedig a Budapesti Hirlap közölte.