Verne Gyula/Leurie André: A "Cynthia" hajótöröttje
Verne Gyula
André Laurie
Gaal Mózes
Franklin-Társulat Magyar Irod. Intézet és Könyvnyomda(Budapest)
Kiadói egészvászon sorozatkötés
, 185 oldal
Verne Gyula összes munkái
20 cm x 15 cm
2024-03-24 20:00
Budapest, 1898, Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda (Franklin-Társulat Nyomdája), 185 p. + [7] p., ill.
Verne Gyula Összes Munkái c. sorozatban (számjelzés nélkül) megjelent mű. A "Cynthia" hajótöröttje. Regény. Írták: Verne Gyula és Leurie André. Fordította: Gaal Mózes. Számos szövegközti, fekete-fehér rajzzal illusztrált, valamint részletes tartalomjegyzékkel és korabeli könyvhirdetésekkel kiegészített kötet. Nyomtatta a Franklin-Társulat Nyomdája. Kiadói egészvászon sorozatkötésben lévő példány aranyozott feliratozású, alakos-ábrás illusztrációval ellátott, utószínezett címfedéllel, feliratos, díszes könyvgerinccel, mintás, kiadói előzéklapokkal, mintázott lapélekkel, hiánytalan, jó állapotban. A kötet szerzője, Jules Gabriel Verne /Verne Gyula/ (Nantes, 1828. február 8. – Amiens, 1905. március 24.) francia író, egyben a tudományos-fantasztikus irodalom egyik legnagyobb, korszakalkotó alakja. A könyveiben említett száznyolc terv és találmány döntő többségét mára már megvalósították. Kalandos műveiben a föld tájainak, embereinek és természeti helyeinek, valamint a korát megelőző technikai találmányok bemutatásának gazdag tárházát mutatja be izgalmas cselekmények és karakteres szereplők segítségével.
Malárius barátja
Malárius barátja
Aligha van általánosabban ismert tudós Európában, sőt az egész világon, mint Schwaryencrona, a stockholmi egyetem orvos-tanára. Az ő képmása ott van a csukamájolajos üvegeken, s millió meg millió példányban bejárja az egész kerek földet.
Hajdanában a halászok keresetforrása volt a csukamájolaj, de amióta a híres-nevezetes Schwaryencrona kitalálta a módját, hogy miképpen kell ezt a különös szagú, de egyébként egészséges folyadékot lehetőleg finomítani és szagát tűrhetővé tenni: azóta a norvég halászok keresete jócskán megcsappant.
A csukamájolajos zöld flaskók tudósának íme ez a képmása: hegyes szakáll, élénken csillogó szemek, merészen kanyarodó sas-orr, prémes sapka és bunda. Az ismeretlen művész, aki lepingálta, csodálatos módon eltalálhatta az eredeti vonásokat, aminthogy erről mindjárt meggyőződhetünk.
A norvégiai Noroé elemi iskolájában vagyunk.
Éppen csengettek, mert délután két óra elmúlt. A fiúk és leányok mind együtt vannak: a balra álló padokban a leányok, a jobbra állókban a fiúk.
Malárius mester, a falu érdemes tanítója a fekete táblára holmi számokat írt és buzgón magyarázza, midőn az ajtó hirtelen kinyílik s a küszöbön megjelenik: egy prémes sapka, prémes bunda és egy pár prémes kesztyű.
Leütési ár:
57.500 Ft
Licitek száma: 31