Szentnémedy Ferenc, vitéz: A repülés (dedikált példány)
vitéz Szentnémedy Ferenc
Magyar Szemle Társaság(Budapest)
Kiadói varrott papírkötés
, 79 oldal
Kincsestár
103
16 cm x 11 cm
Bp., 1933, Magyar Szemle Társaság (Tipográfiai Műintézet ny.), 79 p. + 1 p.: ill.
M.Sz.T. Kincsestára. A Magyar Szemle Társaság Egypengős Könyvtára: No. 103 sz. Írta vitéz Szentnémedy Ferenc vezérkari sz.t. őrnagy, tábori pilóta. A címlapon a szerző jól olvasható dedikációja: "Tiszteletem és ragaszkodásom jeléül. v. Szentnémedy őrnagy". Három számozott ábrával illusztrált kötet. A repülésről szóló ismertető kiskönyv olvasmányos stílusban vezeti be az olvasót az aviatika rejtelmeibe. Hiánytalan, jó állapotú példány szép, tiszta lapoldalakkal és könyvgerinccel.
Célunk az, hogy korunk egyik legnagyobb vívmányát, a levegő meghódítását és ennek kihatását ismertessük, mint a technika olyan mesterművét, melynek megoldásától tulajdonképen alig három évtized választ el bennünket, melynek részletproblémái még forrnak ugyan, de már ma is beláthatatlan fejlődési lehetőségei vannak úgy a békés gazdasági életben, mint a jövő hadviselésben.
Fanatikus rajongók kitartó küzdelme, mérhetetlen fáradsága, a balsikerek hosszú sorozata és a vértanúk ezrei jellemzik azt a kitartó harcot, melyet az emberiség úgyszólván az őskortól napjainkig folytatott ennek a nagy eszmének megvalósításáért. Az álom megvalósulását, mint minden nagy vívmányt évszázados vajúdás, lassú haladás, azután váratlan megoldás jellemzi.
A repülés szédítő perspektívákat nyújt. Egyrészt eddig hihetetlennek hitt sebessége és hatástávolsága révén megszünteti a határokat, a természeti akadályokat és távolságokat, tehát közelebb hozza egymáshoz a nemzeteket, országokat, sőt kontinenseket is, másrészt beláthatatlan veszélyeket rejt magában a jövő háborúját illetően. Az abszolút, mindenkire és mindenre kiterjedő háború pusztító réme kísért, melyben a légiháború eszközei városokat döntenek romba és az emberek százezrei - aggokat, nőket, gyermekeket is beleértve - pusztulnak el napok, sőt órák alatt.
I. A légjárás megoldásának fejlődéstörténete. ... 4
A léghajózás története........................6
A kormányozható léghajó....................11
A géprepülés története........................17
II. A léghajózás és repülés 1914-ig....................25
III. A repülőgép és léghajó a világháborúban.. 32
IV. A repülőgép és léghajó fejlődése a világháború
óta ................................................42
V. Új alkalmazási irányelvek A korlátlan légiháború
kérdése............................................53
VI. A légi forgalom és a jog........................67
VII. Csonkamagyarország légügyi helyzete............70
Leütési ár:
4.100 Ft
Licitek száma: 6