Kecskeméti Ármin, Dr.: A zsidók egyetemes története I-II.

A babylóniai fogságból való visszatéréstől napjainkig

Dr. Kecskeméti Ármin
Izraeli Magyar Irodalmi Társulat (Budapest) ,
Kiadói aranyozott egészvászon kötés , 735 oldal
Sorozatcím: Az Izr. Magyar Irodalmi Társulat kiadványai
Kötetszám: 47-48
Méret: 24 cm x 19 cm

Budapest, 1927, Izraeli Magyar Irodalmi Társulat kiadása (Korvin Testvérek Grafikai Intézete, Budapest), 347 p. + VIII., 384 p.; ill.

Az Izr. Magyar Irodalmi Társulat Kiadványai. No. XLVII-XLVIII. A zsidók egyetemes története. A babylóniai fogságból való visszatéréstől napjainkig. I-II. Írta: Dr. Kecskeméti Ármin.
A szerző előszavával, számjelzetes jegyzetekkel, részletes tartalomjegyzékkel, helyesbítésekkel. A II. kötet oldalszámozáson belüli, mintegy 46 oldalas fekete-fehér feliratozott képgyűjteményt tartalmaz. Piros duplakeretes címlappal, felső oldalszámozással, széles margóval. Nyomtatta a Korvin Testvérek Grafikai Intézete Budapesten.
Kiadói egészvászon kötés stilizált, mintázott keretes, aranyozott feliratos fedlappal, díszített, feliratozott, kötetszámos könyvgerinccel, egyszínű sötétszürke előzéklappal, nagyon szép belívekkel, megkímélt, megőrzött, gyűjtői állapotban, átlátszó védőfóliával.

Nebukadnecár, Babylónia királya, véget vetett a zsidó nemzeti királyságnak. Jeruzsálemet s a templomot elpusztította és a nép szine-javát elhurcolta a hazájába. (Kr. e. 586.) Ez volt a babylóni... Tovább

Nebukadnecár, Babylónia királya, véget vetett a zsidó nemzeti királyságnak. Jeruzsálemet s a templomot elpusztította és a nép szine-javát elhurcolta a hazájába. (Kr. e. 586.) Ez volt a babylóni fogság. Ötven évig tartott. Harmadfélezer esztendő telt el azóta. E rengeteg időnek csak kis részét élte a zsidóság a maga országában, a többit más népek közt, de ezekkel a más népekkel való életközösségben. Kivált erre akartam rávilágítani, hogy évszázadokon át ez volt a zsidóság elhelyezkedése a diaszporában: a nem-zsidókkal való életközösség. A zsidóság a történelemben a vallást jelenti és nem a gettót. Mégis járja a beállítás, hogy kezdettől fogva a társadalmi elzárkózás, a gettó-szellem volt az egyetlen zsidó életforma, mely mára vallásából szükségképen következik... Vissza

I. kötet
A zsidóság története a babylóni fogságból való visszatéréstől az első keresztes háborúig (Kr. E. 536 - Kr. u. 1096)
A papi állam megszervezése
A perzsa udvar politikája és a második templom felépítése9
Theokratikus alkotmány11
Ezra és Nechemja intézkedései14
Az új rend. Reakció a reformok ellen. Perzsa befolyás a zsidóságban18
A hellenizmus és a diaszpora. A görög, egyiptomi és szyr fennhatóág kora
Nagy Sándor és a zsidók23
A diaszpora zsinagógája29
A diaszpora kezdete és okai33
A hellenizmus Judeában39
Az egyiptomi hellenizmus43
Visszahatás a hellenizmusra
A hellenista főpapok49
Júda Makkábi. A chanukka52
Vallásszabadság és politikai hatalom56
A független zsidó állam61
A színedrion. Farizeus és szaddukeus kormányzat72
Heródes88
A zsidó állam bukása
A római uralom berendezkedése101
A kereszténység106
Vallási sérelmek s gazdasági romlás113
Az irodalom
Vallási és nemzeti öntudatosság131
Történetírás, bölcselet és apológia139
A zsidó népiség védelme. A szóbeli tan
A hagyományos irodalom lélektana s fejlődése147
Talmudbölcsek150
Zsidói és pogányok barátkozása Babyloniában158
A zsidók a római birodalomban
Az utolsó szabadságharc168
A patriarka. A zsidók jogviszonyai171
A társadalmi és gazdasági élet175
A zsidó hivatalnok. A zsinagóga és a keresztények. A zsidó község188
Arábia és Byzánc
Arab-zsidó törzsek197
Mohammed és a zsidók201
A byzánci zsidók és a görög szellem212
A zsidók Nyugateurópában a népvándorlástól az első keresztes háborúig
A zsinatok a keresztény-zsidó életközösség ellen221
A legrégibb német-zsidó letelepedések231
Az Egyház és a zsidó földbirtok242
A zsidó pénzüzlet254
A zsidók Itáliában. Hitviták és legendák. Az angol zsidók264
A spanyolországi zsidók és a nyugati gótok. Az arab uralom. A zsidó élet politikai és szellemi virágzása271
A gettó (1096-1750)
Üldözések. A kamaraszolgaság. A zsidóság mint államjövedelmi intézmény
A keresztes háborúk282
A kamaraszolgaság. Zsidó-adók a középkorban. Német- és Franciaország, Dél-Itália és Spanyolország290
Az angol zsidók megsarcolása. A zsidó-adóztatás joga s jövedelmének átruházása299
Külön szolgáltatások és fizetségek305
A zsidó kereskedő és hitelező
Árukereskedelem. Ipar és gazdálkodás Dél-Itáliában a XIII. században311
A hitelüzlet mint uralkodó foglalkozás a XIV. századtól kezdve. Zsidók és keresztények "uzsorája"319
Zsidók és lombardok. A kamatláb324
Zálogkölcsön. A városok előnyben részesítik a zsidó hitelezőt. Kenyéririgység329
A pénzüzlet fajtái. Korlátozások és keresztény-zsidó üzleti érdekközösség336
II. kötet
A szabad prédává lett zsidó élet és vagyon
Elnyomás és privilégiumok6
Német társadalmi átalakulás a 14. században s a zsidók gazdasági helyzete. Adósság-törlések. A városi polgárság a zsidók ellen13
A zsidó ruhajel. Zsidóellenesség az egyházi művészetben22
A francia zsidók. Balfordulat a 12. század végén. A talmud elégetések. Kiűzések29
A zsidógyűlölet lélektana s a nagy kiűzések41
Az üldözések s a zsidóság életformáinak leromlása
A középkori rabbinizmus79
A hitközségi élet ziláltsága és rendezése. A főrabbiság intézménye84
A keleti és szláv zsidóság
Palesztina s a messiási remények. A törökországi spanyol zsidók jelentősége a 15. és 16. században93
A lengyel és orosz zsidók gazdasági szerepe. Vallási hatások98
A lengyel-litván zsidóság szervezete. Adók109
A lengyel zsidók és társadalmi formáik. A lengyel zsinagógák. A zsargon113
A lengyel nemesség és a zsidók. A kozák lázadás117
A zsidó bérlő. Keresztény és zsidó céhek. A lengyel zsidók külföldi kereskedelme a 17. és 18. században121
Zsidó-keresztény társadalmi életközösség a középkorban
A pápák és az olasz zsidók. A zsidók és a honi nyelv131
A zsidók életberendezése s a környezet hatása135
Az olasz zsidók helyzetének romlása a 16. században142
Az olasz gettó élete149
Németek és zsidók szellemi közössége a 14. és 15. században153
Tudomány és misztika
Bölcseleti és gyakorlati kabbala. Zsidó és keresztény misztikusok167
Zsidó messiási mozgalmak a 16. és 17. században173
A chászidizmus178
A reformáció és a zsidók
Vita a talmud körül és a humanisták183
Luther és a zsidók186
Joselman v. Rosheim. Üldözések. A marránok Németországban. "Udvari" zsidók193
A bibliás idők és a zsidóság sorsa. Cromwell és az angol zsidók199
A zsidók és a kapitalizmus
A kapitalizmus története és lelki tényezői205
A gazdasági imperializmus kezdete és a zsidók208
A modern állam és a zsidó kapitalisták211
A zsidó európaiság
Mendelssohn Mózes és követői. Vallási reform
A német zsidóság a 18. században221
A reform. Neológia és ortodoxia226
A zsidó felvilágosodási mozgalom (haszkála) Orosz- és Lengyelországban
Az első kisérletek233
A lengyel s orosz zsidók és az asszimiláció244
Az emancipáció
Felszabadulás és reakció250
Az európai forradalmak és a jogegyenlőség258
A zsidó állampolgár. Mit jelent a zsidó a nemzetek gazdasági és szellemi haladásában?264
A zsidók a világháborúban271
A német és orosz zsidógyűlölet
A zsidó mint "idegen elem"275
A zsidó "forradalmiság". A pogromok284
A zsidó nacionalizmus
Palesztinai zsidó telepítés és zsidó állam291
Különféle irányok a cioizmusban298
A zsidó "faj"
Antropológiai megállapítások305
Zsidó tipusok313
A zsidóság statisztikája320
Jegyzetek329
Képek337
189

Kikiáltási ár:
12.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
51.000 Ft Licitek száma: 25