Pörge Gergely (1858-1930): "A csárda télen" 1903 olaj, falemez, 15x21,5 cm

Pörge Gergely
, Papír , 1 oldal
Méret: 15 cm x 22 cm

Pörge Gergely: "A csárda télen" 1903, olaj, falemez, 15x21,5 cm

Jelezve: j.l.Pörge Gergely 903, olaj, falemez, 15x21,5cm. Megjegyzés: Hátoldalon autográf irással Pörge Gergely Rákospalota Vasút utcza 49.sz. "A csárda télen" Ára száz tiz korona

Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona I-II.

Festő. A budapesti Mintarajziskolában és Münchenben végezte művészi tanulmányait. Hazatérve a Benczúr-féle Mesteriskola tagja lett. Korán feltűnt a nép életét ábrázoló jeleneteket, vásárokat, falusi részleteket bemutató apró méretű festményeivel. Ily tárgyú ceruzarajzokat készített képeslapok számára is. 1903-ban, 1904-ben a Nemzeti Szalonban volt kollektív tárlata. 1921-ben elnyerte a Tolnai Simon-díjat. Számos rajza található a Magyar Történelmi Képcsarnok grafikai gyűjteményében. A nagy Dunán, Havas út, Lucskos idő c. alkotásai a Szépművészeti Múzeumban, Duna parti részlet a Római-fürdőnél, Káposztásmegyer mellett, Újpesti kikötő c. művei pedig a főváros tulajdonába kerültek. Műveinek nagy kollekciója volt Wolfner Gyula gyűjteményében. (Éber, ML) Vissza

459

Kikiáltási ár:
36.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
38.000 Ft Licitek száma: 4