Schoditsch Lajos/Foerk Ernő : A Magyar Királyi Állami Felső Épitő Ipariskola 1926-27. tanév szünidei felvételei VIII.
Sopron barok lakóházai
Foerk Ernő
Schoditsch Lajos
Erdős László
Kasparek B.
Schurmann I.
Ács Béla
Miholetz I.
Korvin Testvérek Nyomdája
Kiadói papírmappa
, 57 oldal
A Magyar Királyi Állami Felső Épitő Ipariskola szünidei felvételei
8
29 cm x 24 cm
Budapest, é.n., Korvin Testvérek Nyomdája, 7 p. + [1] p. + 50 t.; ill. + 1 mell. (2 p.)
Első kiadás. A Budapesti Magyar Királyi Állami Felső Építő Ipariskola 1926-27. évi szünidei felvételei. VIII. Sopron barok lakóházai.
Foerk Ernő építész, tanár és Schoditsch Lajos a Felső Építő Iskola igazgatójának bevezetésével.
A papírmappa bevezetőszövegen és a képek jegyzékén túl 50 külön álló oldalon fekete-fehér, feliratozott műszaki rajzot tartalmaz.
Melléklet gyanánt mappában egy két oldalas, francia/német nyelvű kiadói lista található.
A papírmappában lévő műszaki rajz gyűjteményt a Korvin Testvérek Grafikai Intézete nyomtatta Budapesten.
Kiadói papírmappa két oldalán kötészetileg (fekete) vászonnal megerősített kivitelben, egyszínű, feliratozott, illusztrált címfedéllel, a mappa hátoldalán az eddig megjelent füzetek tartalmával, hiánytalan belívekkel.
Sopron barok lakóházai
Sopron barok lakóházai
Sopron egyike azon kevés magyar városoknak, melyek még mai napig is megőrizték történeti patinájukat, melyek még ma is, a sok jóakaratú városszabályozás dacára, utcáiban, tereiben tisztán mutatják a város fejlődését, terjeszkedését, nagyobbodását.
A XIII. század második felétől tisztán követhetjük a város fejlődését a várból. Mielőtt a királyhegyről - a rómaiak castrumáról - levonultak az Ikva jobb partjára, balpartján rövidesen egymásután épült a Szt. Jakab nyolcszögű kápolnája, a Szt. Mihály háromhajós plébánia-templom, a jánosvitézek egyhajós temploma és a kicsi, de építészetileg nagyon érdekes Szt. Lélek kápolna.
Német, francia kétnyelvű sorozat ismertető
7 oldalas bevezető és füzet ismertető