Schoditsch Lajos/Foerk Ernő : A Magyar Királyi Állami Felső Épitő Ipariskola 1926-27. tanév szünidei felvételei VIII.

Sopron barok lakóházai

Foerk Ernő
Schoditsch Lajos
Erdős László
Kasparek B.
Schurmann I.
Ács Béla
Miholetz I.
Kocsis János
Korvin Testvérek Nyomdája (Budapest)
Kiadói papírmappa , 57 oldal
Sorozatcím: A Magyar Királyi Állami Felső Épitő Ipariskola szünidei felvételei
Kötetszám: 8
Méret: 29 cm x 24 cm

Budapest, é.n., Korvin Testvérek Nyomdája, 7 p. + [1] p. + 50 t.; ill. + 1 mell. (2 p.)

Első kiadás. A Budapesti Magyar Királyi Állami Felső Építő Ipariskola 1926-27. évi szünidei felvételei. VIII. Sopron barok lakóházai.
Foerk Ernő építész, tanár és Schoditsch Lajos a Felső Építő Iskola igazgatójának bevezetésével.
A papírmappa bevezetőszövegen és a képek jegyzékén túl 50 külön álló oldalon fekete-fehér, feliratozott műszaki rajzot tartalmaz.
Melléklet gyanánt mappában egy két oldalas, francia/német nyelvű kiadói lista található.
A papírmappában lévő műszaki rajz gyűjteményt a Korvin Testvérek Grafikai Intézete nyomtatta Budapesten.
Kiadói papírmappa két oldalán kötészetileg (fekete) vászonnal megerősített kivitelben, egyszínű, feliratozott, illusztrált címfedéllel, a mappa hátoldalán az eddig megjelent füzetek tartalmával, hiánytalan belívekkel.

Sopron barok lakóházai Sopron egyike azon kevés magyar városoknak, melyek még mai napig is megőrizték történeti patinájukat, melyek még ma is, a sok jóakaratú városszabályozás dacára, utcáiban,... Tovább

Sopron barok lakóházai Sopron egyike azon kevés magyar városoknak, melyek még mai napig is megőrizték történeti patinájukat, melyek még ma is, a sok jóakaratú városszabályozás dacára, utcáiban, tereiben tisztán mutatják a város fejlődését, terjeszkedését, nagyobbodását. A XIII. század második felétől tisztán követhetjük a város fejlődését a várból. Mielőtt a királyhegyről - a rómaiak castrumáról - levonultak az Ikva jobb partjára, balpartján rövidesen egymásután épült a Szt. Jakab nyolcszögű kápolnája, a Szt. Mihály háromhajós plébánia-templom, a jánosvitézek egyhajós temploma és a kicsi, de építészetileg nagyon érdekes Szt. Lélek kápolna. Vissza

Német, francia kétnyelvű sorozat ismertető
7 oldalas bevezető és füzet ismertető Vissza
311

Kikiáltási ár:
5.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár: