Szép Ernő: Úrinóta (dedikált példány, Zádor István illusztrációival)

Ötven bánatos és jókedvű chanson

Szép Ernő
Zádor István
Rózsavölgyi
Kiadói varrott papírkötés , 93 oldal
Méret: 15 cm x 9 cm
2019-04-28 20:00

[Budapest], én., Rózsavölgyi kiadó (Pápai Ernő Műintézete, Bp.), 93 p. + [3] p.; ill..

Szerző által dedikált példány. Első kiadás.
Úrinóta. Ötven bánatos és jókedvű chanson. Írta: Szép Ernő.
A kötet címlapján a szerző, Szép Ernő tollal beírt, sérült (részben kitörölt) dedikációja olvasható: "... testvéri szeretettel Szép Ernő."
A kötetet Zádor István fekete-fehér szövegközti rajzai illusztrálják.
Kiadói varrott papírkötésben lévő példány feliratozott, rajzillusztrációs, díszkeretes címfedéllel, feliratozott könyvgerinccel, tiszta, szép belívekkel, hiánytalan állapotban.
Úrinóta, Szép Ernő a chanson-nak adta ezt a magyar nevet. Szép tiszta és finom lírája, csengő-bongó verselése, aranyos humora, ötletes pajzánsága ezeket a verseket a magyar kabaréirodalom legcsillogóbb gyöngyeivé tették, amelyek ma is töretlen fénnyel ragyognak.

AZ ÚRINÓTA ELÉ Legelőször is kedves Olvasót mint látni méltóztatol, magyar nevet mertem a napjainkban annyira divatozó chanson-nak adni. Mielőtt ezt megcselekedtem volna, jó darabig nézelődtem... Tovább

AZ ÚRINÓTA ELÉ Legelőször is kedves Olvasót mint látni méltóztatol, magyar nevet mertem a napjainkban annyira divatozó chanson-nak adni. Mielőtt ezt megcselekedtem volna, jó darabig nézelődtem a magyar mezőn, milyet szép hazai virágot ültethetnék az idegen chanson helyébe. Csábított nagyon a virágének nevezet; azért tettem le róla, mert ez a virágének merő líra., a chanson pedig mesélni is szeret, leginkább a szerelmes szívnek valamely balesetét panaszolja. Tudnivaló, a chanson maga francia hazájában a pirkadó középkorban a vitézi énekeket, históriás énekeket jelentette, mint c h a n s o n s de g e s t e. A francia Toldi, a Chanson de Roland, a XI. században hajtott ki, a kobzosok száz esztendeig eltoldozták-foldozták, a végin testes könyvvé burjánzott a franciák kedves lovagi költeménye. Persze csakúgy, mint a Toldié, a Roland históriája is a nép ajkán kerekedett. A francia paraszti nótát meg akkor is chanson-nak hítták. Nohát azután a nótát is, az énekszóval mesélt históriát is, egyformán chansonnak nevezték. Vissza

A csillagok lejönnek 65
A gyáva legény 33
A luftballon 47
A pesti ház 79
A rendőr 84
A szőke meg a barna 29
A trombita 52
Az én uram is szervezkedik 74
Árva Pál 61
Baba 11
Búcsú az ifjúságtól 35
Dal 83
Egyedül a moziba menni 92
Életrajz 22
Én így szerettem volna élni 70
Esőcsepp 24
Fecske elfut a szárnyán 41
Francia nóta 39
Furulya 17
Gyere haza édes párom 54
Hinta 51
Hívójel 66
Hőc hőc katona 72
Itt a tavasz 45
Jégvirág 25
Kávé és kifli 13
Két kicsi bagoly, mindakettő jómadár 77
Két sebesült a színházban 58
Keverem-kavarom 37
Kiskocsi 85
Kop-kop 68
Lányoknak való 60
Mademoiselle 56
Marika 49
Médaillon 19
Ó de megnémultál 76
Oly szép szívem volt valaha 63
Orgona virágja 71
Pitypang 31
Sokat ne várj a szerelemtől 81
Szerenád 21
Szeretnék Párisban élni 15
Szivem 44
Szomorú tavaszi dal 42
Tavasz elő 27
Törődj velem 87
Várjon 89 Vissza
194

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
22.000 Ft Licitek száma: 7