(Budapest) ,
, Kiadói egész vászonkötés
, 613 oldal
31 cm x 24 cm
2019-02-24 20:00
Budapest, 1907, Az Arczképcsarnok Szerkesztőségének kiadása (»Globus« Műintézet és Kiadóvállalat r.-t., Bp.), VII + [1] p. + 606 p.; ill.
A magyar országgyűlési képviselők arczképcsarnoka. 1906-1911. Szatmári Mór bevezetősoraival, szerkesztőségi előszóval, tájékoztatóval, szövegközti fekete-fehér fotókkal, életrajzi adatokkal, betűrendes tárgymutatóval, hibaigazítással ellátott, összefoglaló arcképcsarnok. Címlap hátoldalán Friss Zsigmond első magyar műdomborító és papírdíszmű gyáros tollal beírt, kalligrafikus, egész oldalas ajándékozási bejegyzése olvasható. A kötetet a »Globus« Műintézet és Kiadóvállalat Rt. nyomtatta Budapesten. Kiadói egészvászon kötésben lévő példány kötészetileg megerősített kivitelben, aranyozott feliratozású, dombornyomott címfedéllel, új könyvkötő által pótolt könyvgerinccel, melyre az eredeti könyvdíszes könyvgerincet felragasztották, új, színes előzéklapokkal, színes díszkeretezésű műnyomópapíros belívekkel, körbe mintázott lapélekkel, hiánytalan állapotban.
Ami lehetetlennek látszott még szakemberek előtt is, ime megvalósult. Itt fekszik előttünk a "Magyar Országgyülési Képviselők Arcképcsarnoka."
446 képviselőnek az arcképét, jellem- és életrajzi adatait foglalja magában a 608 oldalra terjedő mü. Jól eső tudattal és némi büszkeséggel mutatunk reá ezen munkára, mely a magyar irodalomban nemcsak méltó helyet foglal el, hanem a maga nemében páratlanul áll. Páratlanul áll nemcsak az eszme megvalósitásánál, a mű terjedelménél és tartalmánál, hanem különösen tökéletességénél fogva, mert a 446 országgyülési képviselő közül egyetlen egynek sem hiányzik az arcképe és életrajzi adata.
Előszó 3
A m. kir. kormány tagjai 17
A magyar országgyülés képviselőházának elnöksége 45
A magyar országgyülés képviselőházának tagjai a-b-c sorrendben 67
A magyar országgyülés képviselőházába kiküldött horvát-szlavon-dalmát tartománygyülési képviselők a-b-c sorrendben 571 Vissza
Leütési ár:
38.888 Ft
Licitek száma: 43