Rudolf Mosse Buchverlag(Berlin)
Kiadói egész vászonkötés
, 275 oldal
NémetAngolFranciaSpanyolPortugál
29 cm x 20 cm
2019-06-09 20:00
Berlin, 1929, Rudolf Mosse Buchverlag (E. M., Leipzig), XII p. + 263 p.
Rudolf Mosse-Code. Supplement./Rudolf Mosse-Kód. Kiegészítés (pótkötet). Deutsch - English - Francais - Espanol - Portuguez./Német - angol - francia - spanyol - portugál nyelven. J. Kähler bevezetésével, betűrendes, részletes index-szel, egész oldalas táblázatokkal közreadott, németországi kiadás. Az 1928 szeptemberi kódleírások 10 betűből álltak, melyek közül legalább három betű magánhangzó. A kódgyűjtemény összes kódja táblázatokba rendezett és német, angol, francia, spanyol, portugál nyelven közöl információkat. Kiadói egész vászonkötésben lévő példány aranyozott feliratozású címfedéllel és könyvgerinccel, illusztrált, táblázatos kiadói előzéklapokkal, enyhén foltos oldalakkal, hiánytalan állapotban. A Rudolf-Mosse-kód a nemzetközi telegrafikus kereskedelemhez igazított kód volt, amellyel az üzeneteket szabványosított és mindenekelőtt költséghatékony módon továbbították. A tömörítés mellett egy egyszerű titkosítás volt, és a kiegészítéssel automatikus fordítás is lehetségessé vált más nyelvekre. A kódot a Rudolf Mosse Verlag fejlesztette ki és Martin Carbe vezette be 1922-ben. Ugyanebben az évben a megfelelő kódkönyv közzététele is megvalósult.
Az 1928. szeptemberi kódelőírások 10 betűből álltak, melyek közül legalább 3 betű magánhangzó. A gyűjtemény összes kódja táblázatokba rendezett, német, angol, francia, spanyol és portugál nyelven közöl információkat.
Leütési ár:
- Ft