[Budapest], 1963, Magyar Helikon kiadása (Kossuth Nyomda, Bp.), 120 p. + [10] p. + [32] t.: ill.
Illusztrátor (Szász Endre) által aláírt példány. Bibliofil, számozott kiadás. A huszonhatodik év. Lírai rekviem százhúsz szonettben. Írta: Szabó Lőrinc.
A kolofonon az illusztrátor, Szász Endre tollal beírt aláírása látható.
Készült a Kossuth Nyomdában, Kentaur betűkkel, ofszet papíron, 6500 példányban, ebből 800 példány bőrkötésben, számozva, a művész aláírásával. Ez az 505. számozott példány.
A rézkarcokat Szász Endre készítette. A tipográfia és kötésterv Haiman György munkája. A rézkarcok nyomását a Pénz jegynyomda végezte.
Kiadói bőrkötésben lévő példány aranyozott feliratos címfedéllel és könyvgerinccel, tiszta belívekkel, hiánytalan, megőrzött, gyűjtői példányban.
A kötet illusztrátora, Szász Endre (Csíkszereda, 1926. január 7. – Mosdós, 2003. augusztus 18.) magyar festő, grafikus, látványtervező, porcelánfestő.
A kötet szerzője, Szabó Lőrinc (Miskolc, 1900. március 31. – Budapest, 1957. október 3.) magyar költő, műfordító. A modern magyar líra meghatározó alakja. A Huszonhatodik Év költeményei a gyászévben (1950 elejétől 1951 elejéig) íródtak. Kevéssel korábban íródott Első Rész harmadik és negyedik darabja, míg a Harmadik Rész tizennégy szonettje egyértelműen 1951 és 1956 között született.