Mérei Ferenc/Szakács Ferenc: Klinikai pszichodiagnosztikai módszerek (Mindkét szerző által dedikált példány)
Mérei Ferenc
Szakács Ferenc
Kuntner Mária
Dr. Várnai Ferencné
Medicina Könyvkiadó(Budapest)
Kiadói egészvászon kötés
, 211 oldal
24 cm x 18 cm
2020-03-29 20:00
Budapest, 1974, Medicina Könyvkiadó (Franklin Nyomda, Bp.), 199 p. + [24] t., ill.
Szerzők által dedikált példány. Első kiadás. Klinikai pszichodiagnosztikai módszerek. Írta: Mérei Ferenc és Szakács Ferenc. Az előlapon a két szerző, Mérei Ferenc és Szakács Ferenc színes tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "S. T. Zs.-nak szeretettel barátsággal 1974 január 21. Mérei Ferenc, Szakács Ferenc". A borítót tervezte Bálint Endre. Az ábrákat rajzolta Dr. Várnai Ferencné. Szövegközti, színes és fekete-fehér fotókkal, esetjegyzékkel, irodalommal, tájékoztató irodalommal a tesztvizsgálatokhoz, név- és tárgymutatóval, részletes tartalomjegyzékkel ellátott pszichológiai szakkönyv. Kiadói egészvászon kötésben lévő példány két színnel feliratozott címfedéllel, fehér feliratos könyvgerinccel, néhány oldalon aláhúzásokkal, hiánytalan, jó állapotban, feliratos, illusztrált, fülszöveges, enyhén kopott kiadói borítófedélben. A kötet szerzői: Mérei Ferenc (Budapest, 1909. november 24. – Budapest, 1986. február 23.) pszichológus, szakíró, pedagógus, hálózatkutató. Szakács Ferenc (Gamás, 1933. április 9. –) klinikai pszichológus, szakíró.
A kóros folyamatok társadalmi hátterének mérlegelése, és a gyógyító munka kiterjesztése a környezetet mozgósító rehabilitáció irányába az orvosi gyakorlatban egyre fontosabbá válik. Az orvosnak új munkatársa a klinikai pszichológus, aki az egészségügyi munka számos területén, és főként az ideg- és elmegyógyászati osztályokon és rendelőintézetekben hasznosíthatja tudását.
Feladatköre a rehabilitációs irányú foglalkoztatás és csoportmunka mellett főként a pszichodiagnosztikai vizsgálatokra terjed ki. Erre a célra kidolgozott vizsgálati eszközeivel értelmezhető adatokat, információkat nyújt a betegség megállapításához, a diagnosztikai döntéshez, a terápiás tervhez.
A klinikai pszichológus munkájának legfontosabb eszköze a teszt-módszer - a lelki élet működésének nyomonkövetésére kialakított, statisztikailag kimunkált próbák rendszere.
E nehézé munkának egyik műhelye az Országos Ideg- és Elmegyógyászati Intézet, amelyben nagy tapasztalati anyagon állították össze a ma használatos klinikai pszichológiai vizsgálati sorozatot.
A könyv szerzői ennek az Intézetnek pszichológus munkatársai: Mérei Ferenc Kossuth-díjas, a Klinikai Pszichológiai Laboratórium vezetője, Szakács Ferenc a Klinikai Pszichológiai Kutató Csoport vezetője. Könyvükben ismertetik a pszichodiagnosztikai tesztvizsgálatok alapelvét, megtanítják ezeknek műveleti felhasználását, s ami a legértékesebb, megmutatják, hogyan következtethetünk a tesztek mutatóiból a személyiség fejlődésére, illetve a kóros személyiségváltozások elhatárolására. Az orvos és a pszichológus példás együttműködésének feltételei között betekintést adnak a korszerű klinikai pszichodiagnosztikai munkába.
Leütési ár:
8.000 Ft