Erdélyi Szépmíves Céh(Kolozsvár)
Kiadói egészvászon kötés
, 177 oldal
Erdélyi Szépmives Céh könyvei
16
17 cm x 12 cm
Cluj-Kolozsvár, 1927, Erdélyi Szépmíves Céh kiadása (Lapkiadó R.T. Nyomda), 177 p. + 2 p. + VII + 2 p.
Első kiadás. "Ez a könyv Bidló Ödön dr számára készült, aki az Erdélyi Szépmíves Céh tagja." E könyv első kiadása az Erdélyi Szépmíves Céh tagjai számára készült. Ez a 106. sz. példány.
"Ez a könyv az Erdélyi Szépmíves Céh tizenhatodik kiadványa; 1927. évi sorozatának 10-11 sz. könyve. Illusztrálta Kós Károly. Nyomtatta a Lapkiadó R.-T. nyomdája nova antiqua betűkkel. A szedést András László, a nyomást Marosán István, a könyvkötést Rohonyi Antal vezették."
A kötet tartalmazza az ESzC tagjainak a névsorát. A szerzőről: gróf losonci Bánffy Miklós íróként a Kisbán Miklós írói álnevet is használta. Megkímélt kiadói vászonkötésű, eredeti védődobozos példány.
Ikernővérek voltak. Özvegyek mindketten.
Egészen egyformák ma is, koruk dacára. Mintha az élet is összekovácsolta volna az eredet közösségét.
Szépek voltak még mindig....
Szépek voltak még mindig. Homlokukon mintha nem az évek, de valami szent szenvedély, végtelen odaadás, önfeláldozás mintázta volna az árkait, írta volna karmolásait arczuk márványának meleg halványságába. Magos, vékony nők, talpig örökös gyászban, a szőkék hófehérré őszült hajkoronájával koszorúzva.
A tóparti sétaúton mentek végig mindennap, nyugodt hosszú lépéssel a nyaraló idegenek sokadalmán keresztül.
Jöttükre a tömeg mindig kettévált.
Sokan mélyen köszöntötték őket. Még a távolról idevándorolt fürdővendégek, kik nem ismerték őket, nevüket sem tudták, még azok is önkéntelen a kalapjukhoz nyúltak, annyira nemes, egyszerű méltóság áradt róluk, midőn némán, távolbanéző szemmel haladtak tova.
Mögöttük elhalkul a beszéd, mindenki tisztelő szemmel néz utánuk, egyesek súgnak is valamit szomszédjuk kérdésére felelve.
Leütési ár:
100.000 Ft
Licitek száma: 10