Tihanyi János Lajos (1892-1957): Nagymosás a Balatonban - olaj, vászon 58,5 cm x 79 cm

Tihanyi János Lajos
Méret: 58 cm x 79 cm

Tihanyi János Lajos: Nagymosás a Balatonban - olaj, vászon 58,5 cm x 79 cm

Jelzés jobbra lent: Tihanyi J. Lajos, olaj, vászon, keretben 70 cm x 90 cm.
A kép mérete keret nélkül: 58,5 cm x 79 cm.

Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona I-II.:
Festő és grafikus. Az I. Világháború kitörésekor a szerbiai megszállott területek kormányzóságához került, és impresszionista munkáiból 1917-ben Belgrádban, 1918-ban pedig Lembergben rendezett kollektív kiállítást. A világháborút követően Budapesten Iványi-Grünwald Bélánál és Réti Istvánnál elölről kezdte tanulmányait, utána a Magyar Képzőművészeti Főiskolán Olgyai Viktor grafikai osztályát látogatta. Legutóbb Patkó Károly művészete gyakorolt rá nagy hatást. 1925-ben gyűjteményes bemutatót rendezett a Nemzeti Szalonban, 1927-ben pedig az Ernst Múzeumban. Főleg tájképeket festett (Lágymányos, Duna parti falu, Pomázi részlet, Erdőrészlet), de kerültek ki ecsetje alól életképek is. Számos grafikai művet készített. Két festménye a Magyar Nemzeti Galéria tulajdonát képezi. (Éber, Uj Idők Lexikona, ML) Vissza
472

Kikiáltási ár:
90.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
131.200 Ft Licitek száma: 0