Fekete István: Tüskevár - Első kiadás

Fekete István
Szecskó Tamás
Móra Ferenc Ifjúsági Könyvkiadó (Budapest) ,
Félvászon , 345 oldal
Méret: 20 cm x 15 cm
2022-06-26 20:00

A borító kopott. Belülről megerősített kötet. Védőborító nélküli példány.

Részlet a könyvből: Az osztály zsongása lassan elcsendesedett. Először a suttogás szűnt meg, aztán a mozgás is megdermedt és nem lehetett mást hallani, mint egy-egy köhintést s az osztálynapló... Tovább

Részlet a könyvből: Az osztály zsongása lassan elcsendesedett. Először a suttogás szűnt meg, aztán a mozgás is megdermedt és nem lehetett mást hallani, mint egy-egy köhintést s az osztálynapló lapjainak lassú fordulását, ami olyan volt, mintha kaszát suhintottak volna a levegőben. - Acél! Egy pápaszemes ifjú állt fel az első padban. Először elpirult, aztán elsápadt s a keze idegesen nyúlt számtanfüzetéhez. - Hogy vagy, fiam? Az osztály némán sóhajtott, és a feszültség elernyedt lélegzetét szinte látni lehetett. A Dunán egy hajókürt távoli bődülése hallatszott és Acél Béla reszkető keze megállt a füzet mellett. Rövidlátó szeme elpárásodott. - Köszönöm, tanár úr, tegnap kiszedték a varratokat. - Maradj csak. A vakációban majd foglalkozz kicsit a számtannal... - Igen, tanár úr. A fiú leült és beteges arca megnyugodott. Az osztályon az együttérzés jósága lebegett át: nem rossz gyerek ez a Kengyel és ma - úgy látszik - szíve is van... Vissza
111

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
74.500 Ft Licitek száma: 0