Valódi csukamájolaj (termékismertető)

A legtisztább és leghatásosabb gyógymájolaj Bergenből Norvégiában

Papír , 24 oldal
Méret: 29 cm x 21 cm
2023-09-24 20:30

Szeged, é. n., Traub B. és Társa kiadása és nyomása, [3] p.

Valódi Csukamájolaj. A legtisztább és leghatásosabb gyógymájolaj Bergenből Norvégiában.
Termékismertető, a bergeni Dorschmájolajról. A kiadvány a Dorschmájolaj rövid bemutatásával indul, ezt követően olvashatunk a termék előállításáról, általános hatásáról és gyógyerejéről, az alkalmazásáról, az alkalmazási módjáról és az adagolásáról, a gyógykezelés tartamáról, valamint a Diäticus- és miheztartási szabályairól. Nyomtatta a Traub B. és Társa Szegeden.
3 oldal terjedelmű termékismertető, hiánytalan állapotban.
Egy érdekes részlet a Dorschmájolaj felhasználásával kapcsolatban: "Idült szemlobosodások. Ezen betegség rendesen más általános beteges jelenségekkel áll kapcsolatban, melyek többnyire az egyén szerkezetében bírják okukat. A bergeni csukamájolaj mindezen lobosodásokban a legjobb sikerrel alkalmaztatik, az oka legyen görvélyes vagy csuzos, vagy általában szabálytalan nedvvegyülék. Használatnál úgy a szem, mint az általános beteges testszervezet javul".

Részlet: Az északi tengerben tartózkodó Dorschhal májolaja, már a legrégibb idő óta Angliában és Hollandiában, Norvégiában és a német partvidékeken mint felette hatásos szer sikeresen... Tovább

Részlet: Az északi tengerben tartózkodó Dorschhal májolaja, már a legrégibb idő óta Angliában és Hollandiában, Norvégiában és a német partvidékeken mint felette hatásos szer sikeresen alkalmaztatott köszvényes és csúzos bajokban és e század kezdetétől az orvosoktól évről-évre inkább vétetett használatba. Lényeges befolyással volt az általános alkalmazásra, midőn 1822-ben a csukamájolaj kitűnő gyógyereje a Hufelandi Journalban kiemeltetett és ez nemsokára mindenünnen igazolást nyert. Ez időtől fogva a csukamájolaj mindig nagyobb alkalmazást nyert, ennek jó tulajdonságai híres orvosok sokféle kisérletei és megfigyelései által kitudódtak és rendkivüli hatása sok esetben kiismertetett, úgy hogy manap megbecsülhetlen szernek el van ismerve, mely némely betegségnél pótolhatlan. Vissza
399

Kikiáltási ár:
4.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár: